Rezervu Slovácka zase čeká ve stejný den derby utkání v Mutěnicích. Hanácká Slavie Kroměříž se přestaví již dnes na hřišti Frýdku-Místku.

Důležitý zápas čeká juniorku Tescomy. Tým trenéra Ivana Konečného sice ze čtyř jarních zápasů prohrál pouze na hřišti brněnského béčka, ale ostravský sok na desátém místě na něj ztrácí pouhý bod. „I když se Baníku příliš nedaří, favoritem nejsme. Porážku z Brna už jsme si vyříkali. Doufám, že kluci ji už hodili za hlavu, protože se hraje prakticky o šest bodů. Výhra by nám zase vrátila klid a hlavně bychom se odpoutali od mužstev pod námi,“ je si dobře vědom Konečný.

Vzhledem k početné marodce A-mužstva ale nemůže zlínský kouč počítat s žádnými posilami. „Naopak nás zřejmě oslabí Michal Malý. Musíme si vystačit s tím, co máme,“ řekl lodivod Tescomy.

Pouze jeden bod ze čtyř utkání a hlavně nečekaná porážka se Zábřehem, která poslala fotbalisty Slovácka B na samé dno tabulky. To byly hlavní důvody, proč vedení klubu rozhodlo o odvolání Jiří Chytrého od juniorky. Po pár měsících se k mužstvu vrací Jan Palinek, který doposud dělal asistenta trenéru Mazurovi u A-týmu.

Poprvé své bývalé svěřence povede na horké půdě Mutěnic, které z posledních tří zápasů vydolovaly sedm bodů. „Určitě budou chtít zvítězit i teď. Já ale věřím, že zabojujeme a odveze si alespoň bod,“ říká Palinek, který by tak rád zopakoval úspěch z minulého ročníku. „Tehdy jsme v Mutěnicích vyhráli, i když nám nikdo nevěřil,“ dodává bývalý ligový obránce, který stále ještě válí v základní třídě za Vlčnov. Zápasy s „Muťkami“ jsou považovány za derby, v jejich dresu totiž působí celá řada hráčů, kteří prošli Slováckem. „Tentokrát je o pořádnou motivaci postaráno i bez toho. O záchranu totiž hraje půlka soutěže, padat totiž asi budou tři týmy,“ upozornil Palinek, který se zřejmě bude moct spolehnout na hodně fluktuantů z A-týmu. „Kolik jich ale bude, to se rozhodne až po sobotě. Někteří totiž mají zdravotní potíže,“ vysvětluje Palinek, jenž nemůže počítat pro áčko s vykartovaným Chmelíčkem, kterého trápí poraněný sval.

Fotbalistům Hanácké Slavie to na jaře nebývale jde. Vybojovali osm bodů a v tabulce se posunuli už na čtvrtou příčku. Navíc brankář Marek Vogl si po vítězném zápase se Znojmem připsal už šesté čisté konto a aktuálně neinkasoval 241 minut. „Určitě to byl týmový duch, v utkání bylo vidět nasazení, bojovnost a vůle prolomit naší neúspěšnou domácí sérii,“ ohlédl se za první jarní výhrou Slavie trenér Jindřich Lehkoživ.

Nyní se Hanáci představí na hřišti Frýdku-Místku. Soupeř je sice v tabulce sedmý, ale na jaře podzimní formu zatím stále hledá. „Slezané mají velmi dobrý, tým proložený zkušenými hráči. Momentálně jsou v podobné situaci jako my. Nedaří se jim získávat body doma,“ vysvětloval Lehkoživ.

Soupeři mají odlišné série. Frýdek-Místek v posledních pěti zápasech nevyhrál, zatímco Hanácká Slavia nepoznala hořkost porážky v šesti duelech. „Jsme připraveni a nažhaveni. Chceme navázat na výkon z domácího prostředí a odvést z Frýdku nějaký bod,“ vzkazuje na dálku soupeři Lehkoživ.

(šim, ms, lk)