1. FC SLOVÁCKO - MOST 1:1 (1:1)

Začátek domácím vyšel parádně a už v 6. minutě díky Šimáčkovi vybuchl hradišťský stadion nadšením. Sražená Rackova střela se odrazila přesně na kopačky domácího útočníka a ten povedenou střelou s pomocí levé tyče otevřel účet utkání - 1:0.

Vedoucí branka ale jako by domácím vzala vítr z plachet. „Nepochopitelně jsme vyklidili střed pole, jako bychom chtěli zbytek zápasu ubránit těsný náskok v naší šestnáctce,“ kroutil hlavou trenér Slovácka Pavel Malura.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po dvaceti minutách dopřál Ineman až příliš mnoho prostoru Mendymu a ten povedenou střelou z 18 metrů vyrovnal - 1:1. Hosté ve středu pole i nadále ovládali hru, do kabin ale mohli jít veseleji domácí. Ivana nádherně prostrčil míč na Kaspřáka, ten ale ve stoprocentní šanci mířil nad.

Tři minuty po přestávce měl po Görnerově lahůdkové uličce na kopačce další gól Racko, balon mu ale v rozhodující chvíli nadskočil a domácí útočník rovněž přestřelil. Deset minut před koncem zápasu se mohl stát definitivně hrdinou utkání Jan Šimáček, Vaniak ale jeho hlavičku bravurně vyrazil. Míč se pak dostal ke zcela volnému Lysoňkovi, ten ovšem z úhlu netrefil prázdnou bránu. „Při našich velkých šancích nám chybělo štěstí i zkušenosti,“ mohl pouze smutně konstatovat zklamaný Pavel Malura.

Celá druhá půle patřila jasně domácím, hosté jen polehávali po trávníku a k Drobiszově bráně se dostali jen jednou. Hned to ale pro domácí mohlo mít osudové následky. Po Schutově centru se do míče opřel Gašparík a jeho tečovanou střelu se štěstím vyrazil domácí brankář. Utkání tak skončilo remízou, z čehož měli mnohem větší radost hosté. „Domácí za podpory výborných fanoušků předvedli bojovný výkon a my můžeme být rádi za bod,“ přiznal Jan Štefko, asistent trenéra Mostu Zdeňka Ščasného, jenž utkání kvůli disciplinárnímu trestu sledoval pouze z tribuny. Domácí kouč Pavel Malura byl o poznání smutnější. „Boj o záchranu teď pro nás bude velice těžký, jestli si chceme udržet naději, musíme vyhrát na Spartě.“

Branky: 6. Šimáček - 21. Mendy. Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Večeřa. ŽK: Kubáň, Kaspřák, Šuškavčevič - Zbončák, Krejčí, Prášil. Diváci: 4 159.
Slovácko: Drobisz - Kubáň, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Kaspřák (73. Filipský), Němčický (85. Brožík), Görner (76. Kúdela), Racko - Šimáček, Ivana. Trenér: Pavel Malura. Most: Vaniak - Krejčí, Suchý, Procházka, Zbončák - Štípek (46. Gašparík), Pikl, Vozábal (65. Schut), Prášil - Brzezina (75. Pešír), Mendy. Trenér: Jan Štefko.