Ani jeden ze tří výstavních gólů Plzně ovšem nešel na jeho účet. Dalo se vůbec některé z plzeňských střel zabránit v cestě do sítě?

„Nejblíže to bylo asi u střely Milana Petržely. Jenže já jsem měl zakrytý výhled, protože to kopal zpoza dvou hráčů a trefil to přesně. Dostali jsme sice tři góly, ale je potřeba si uvědomit, že úroveň je úplně někde jinde než ve druhé lize,“ zamyslel se Miroslav Filipko, podle kterého rozhodla zápas rozdílná síla záložních řad. „Musíme přiznat, že nám moc nefungovala defenzíva. Dnes to nebylo o nervozitě. My máme v mužstvu dost zkušených hráčů, aby se s první ligou vyrovnali. Bylo to jednoduše o kvalitě hlavně záložní řady, kde nás Plzeň přehrávala.“

Střelec druhého gólu Plzně Milan Petržela ještě před nedávnem mířil na stadionu Slovácka do šatny s nápisem domácí. Tentokrát stál na druhé straně fronty a svou brankou připravil svůj někdejší tým minimálně o remízu. Přiznal však, že jeho gólová střela byla hodně šťastná. „Ani přesně nevím, jak to tam bylo.Vůbec jsem nevěděl, co mám s balónem dělat. Říká se, že když nevíš co balónem, tak vystřel. Tak jsem to tak udělal. Vůbec jsem nemířil a jenom jsem to prostě bodlem nakopl směrem k domácí brance a ono to skončilo v síti,“ popsal svou důležitou trefu Petržela.

Ještě před ním se mohl do střelecké listiny zapsat nejlepší kanonýr Slovácka z minulé sezony. Aleš Chmelíček nastoupil do prvoligového zápasu po více než pěti letech a už po čtvrthodince mohl poslat domácí podruhé do vedení. Jeho střele se ale postavilo do cesty břevno plzeňské brány.

„Byl to jeden ze zlomových ze zlomových okamžiků zápasu. Škoda, že to nevyšlo. Kdybych dal gól, tak by se zápas vyvíjel úplně jiným směrem,“ litoval Chmelíček. „Plzeň vystřelila dvakrát na bránu a dala dva krásné góly. Ve druhé půlce už jsme je ale do ničeho nepustili. Nám akorát chyběla ta vyrovnávací branka. Mrzí nás to strašně moc,“ smutnil domácí útočník.

Stanislav Dufka