Skupina A

JUŘINKA - LUŽKOVICE 4:2 (3:0)

Ve 24. minutě po rohovém kopu nabil Strnad Štěpánovi a ten nedal hostujícímu gólmanovi šanci. O deset minut později to bylo již 2:0. Po křídle unikl Viskupič a s pomocí tyče vymetl šibenici. Definitivně na kolena srazil o chvíli později Lužkovice Strnad, který skóroval do prázdné branky i díky zaváhání hostujícího brankáře. Po obrátce přidal čtvrtou branku Juřinky Cverna a bylo po utkání. Lužkovice poté stihly skóre dvakrát korigovat. Trefili se Novotný a Polepil, ale na konečné prohře 2:4 už nic nezměnili. Branky: 24. Štěpán, 35. Viskupič, 37. Strnad, 54. Cverna - 60. Novotný, 78. Polepil. Rozhodčí: Walner - Popelák, Mikula, 100 diváků. Lužkovice: Jenček - Takáč, Batík, Čala, Ždanov, Kubát, Škrabal, Novotný, Polepil, Ronza, Bařina. Střídali: Langr, Albert, Procházka.

VALAŠSKÁ BYSTŘICE - NEDAŠOV 1:2 (1:1)

Domácí do zápasu vstoupili skvěle. Ve 4. minutě mohli jít z penalty do vedení, ale Basela vychytal Solař. O chvíli později se už ale Valaši radovali. Křemel nacentroval na hlavu Šťáralovi a ten se nemýlil. Nedašov se ale nesložil a postupně hru vyrovnal. Nejvíce domácí zlobil Jaroslav Fojtík, ale Malena svůj tým podržel. Přesto ještě před pauzou hosté srovnali. Hlavou rozvlnil síť Cícha. Ve druhém poločase se hra přitvrdila. Nedašov měl ale více ze hry a také zahodil několik šancí. O vítězství hostů nakonec rozhodl dvanáct minut před koncem Petr Šuráň, jenž prostřelil domácího gólmana. Branky: 12. Šturala - 39. Radek Cícha, 78. Petr Šuráň. Rozhodčí: Štefánik - Skalický, Valčík, 100 diváků. Nedašov: Solař - Josef Novák, Lukáš Holba, Jaroslav Novák, Jakub Fojtík, Radek Cícha, Petr Novák, Macháč, Jiří Fojtík, Petr Šuráň, Jaroslav Fojtík. Střídali: Vaněk, Prekop, Dominik Novák.

LUKOV - PŘÍLUKY 2:2 (1:1)

První poločas v derby utkání příliš pěkný fotbal nepřinesl. Do vedení poslal Příluky Machalíček, který hlavou překonal Konečného. Lukov stačil srovnat ještě před odchodem do kabin, kdy hostům pláchl rychlík Hudeček. Po obrátce se znovu do vedení dostaly Příluky. Po odpískaném hraní rukou rozehráli hosté rychle přímý kop a svou druhou brankou Lukov rozesmutnil znovu Machalíček. Lukovští pak přidali na obrátkách a začali hosty přehrávat. Nakonec si vyrovnávací branku dala sama dezorientovaná obrana Příluků, která včas neodkopla míč po závaru před svou svatyní. Domácí chtěli vítězství. Ale Málek zahodil samostatný nájezd a rovněž Hudeček na příluckého brankáře nevyzrál, takže derby skončilo dělbou bodů. Branky: Hudeček, vlastní - Machalíček 2. Rozhodčí: Havránek - Houdek, Bartoň, 200 diváků. Lukov: Konečný - Králík, Dobiáš, Vitovský, Šimčík, J. Brázda, M. Teplý, Hudeček, Šumšal, T. Teplý, Málek. Příluky: Ondráš - Čelůstka, Krumpolc, Machalíček, Zedníček, Strachoň, Červenka, Dederle, Vlček, Zubíček, Frolek, Střídali: Bělíček, Mezírka.

PODKOPNÁ LHOTA - BRUMOV B 2:1 (0:1)

Brumovští předváděli kombinační fotbal a vytvořili si i šance. V 18. minutě mířil ještě Bartošák vedle. Ale o chvíli později poslal hosty do vedení A. Fojtík. Domácí po obdržené brance přidali. Ve 29. minutě mohl vyrovnat Tkáč, ale brankář Brumova byl na místě. Druhou půli začala Podkopná Lhota lépe. Ve čtvrté minutě pálil Bořuta těsně vedle. O minutu později neprostřelil gólmana hostí Mahďák. A tak mohlo platit nedáš, dostaneš. V 55. minutě mohla rezerva Brumova svůj náskok zvýšit, ale střelu Rittera do šibenice vytáhl brankář Valčík. O vyrovnání se chytrou střelou postaral Holeňák. Závěrečný nápor Podkopné Lhoty korunoval gólem Mahďák, který tak zajistil svému týmu tři body. Branky: Holeňák, Mahďák - A. Fojtík. Rozhodčí: Vitásek - Mikula, Stodůlka, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík - Čunek, Psota, Punčochář, Bečica, Hrdlička, Bořuta, Minařík, Mahďák, Holeňák, Tkáč. Střídali: Kresta, Staněk, Ročák. Trenér: Bořuta. Brumov B: R. Fojtík - Ungerman, Miklas, Běňo, Machů, Ritter, Bartošák, Váňa, T. Dekleva, A. Fojtík, A. Dekleva. Střídali: Naňák, Bartozel. Trenér: Kříž.

Další výsledky: Vidče - Dol. Bečva 2:1 Ondřej, Kramoliš - Vojkůvka, Lidečko - Lhota u Vs. 2:2 Fojtík, Číž A. - Chromčák, Hrňa, Hutisko - Hrachovec 1:4 Maruchnič - Vaigl M. 2, Kabeláč, Cáhlík. Dohrávka 17. kolo: Hutisko - Podkop. Lhota 0:0.

LUHAČOVICE - MLADCOVÁ 3:0 (2:0)

Lídr soutěže začal zápas se zachraňující se Mladcovou pozvolna. Hosté spoléhali na zataženou obranu. Přesto se v 8. minutě mladcovský Daniel Vaněk dostal do slibné šance, ale trefil pouze brankáře Soukeníka. Luhačovice zabraly a po půlhodině hry se dostal odražený balon ke Spáčilovi, jenž prostřelil hostujícího gólmana. O dvě minuty později se ten samý hráč trefuje podruhé. Tentokrát mu nabil Lukáš. Druhá půle přinesla pozorný kontrolovaný výkon Luhačovic s ojedinělými snahami Mladcové o korekci výsledku. Nicméně branky v síti domácích se hosté nedočkali. A tak deset minut před koncem rozjásal Luhačovické potřetí střídající Jindřich Hrnčiřík. Branky: Spáčil 2, J. Hrnčiřík. Rozhodčí: Filipenský - Bednář, Březáček, 200 diváků. Luhačovice: Soukeník - Košárek, Kovařík, Piják, Bernátek, Spáčil, O. Červenka, Novosad, Lukáš, D. Červenka, P. Kovařík. Na střídání: Popelka, J. Hrnčiřík, Netík, Baumann, Kuchař. Mladcová: Z. Hrnčiřík - T. Hamerník, Bukovský, Michal Dlabač, L. Struška, J. Struška, Kokeš, Gurský, Daniel Vaněk, Gracl, Martin Dlabač. Střídali: David Vaněk, Pantlík.

PRAKŠICE - ŽALKOVICE 2:1 (2:0)

V úvodní části se hrál oboustranně útočný fotbal. Prakšice vstřelily první gól po chybě hostujícího brankáře, kterému po centru vypadl míč z ruky, čehož pohotově využil Zálešák. Další gól domácích zařídil po pěkné kombinační akci Polák, který přeloboval hostujícího gólmana. Ve druhém dějství se Prakšice snažily ještě svůj náskok zvýšit, jenže dobré brankové příležitosti Sukupa a Ondry zůstaly nevyužity. O čestný úspěch Žalkovic se postaral po chybě domácí obrany P. Horák. Prakšice si ale důležité vítězství nenechaly sebrat. Branky: 29. Zálešák, 43. Polák - 78. P. Horák. Rozhodčí: Malota, Klučka, Veselský, 130 diváků. Prakšice: Marášek - Matulík, Bártek, Sukup, Němeček (15. Zálešák), Jurák, Dynka, O. Šimuni (89. Kadlček), Ondra, Drábek, Polák (65. P. Šimuni). Žalkovice: R. Jemelka - Holub, Zatloukal, A. Jemelka, Daněk, Csomor, Sova, Nakládal, Netopil, P. Horák, L. Horák. Střídali: Bouchal, Štětina.

KVASICE - BŘEZOLUPY 6:0 (4:0)

Po debaklu z minulého kola od vedoucích Luhačovic si nyní Kvasice spravily náladu a naložily šest kousků Březolupům. Kanonádu domácích odstartoval Večerka. Po půlhodině hry se tentýž hráč radoval již podruhé. A když do přestávky rovněž dvakrát do černého zamířil Prešnajder, bylo o vítězi rozhodnuto. Po změně stran se mezi střelce zapsal Darebníček, který si stejně jako jeho spoluhráči smlsnul na hostujícím brankáři dvakrát. Branky: 18. a 32. Večerka, 40. a 43. Prešnajder, 51. a 57. Darebníček. Rozhodčí: Hrubý - Pátek, Batík, 250 diváků. Kvasice: Vymazal - Droběna, Večerka, Prešnajder, Darebníček, M. Raiskup, Musil, Foltýn, Ambruz, Potočný, Krejčiřík. Na střídání: Otýpka, Grigar, Budinka, Belza. Trenér: Antonín Dobeš. Březolupy: Uhlík - Michálek, L. Hrbáček, Procházka, Drga, I. Hrbáček, Blažek, Bilavčík, Zelík, Urbánek, Hoferek. Na střídání: Bernatík, Johaník, Chaloupka, Hrabec. Trenér: Šohajek.

ÚJEZDEC - BORŠICE 1:2 (0:2)

Utkání týmů z opačných pólů tabulky bylo od úvodních minut vyrovnané. Domácí měli v první půli více šancí, hosté se však ze dvou standardních situací dostali do dvoubrankového vedení. Po změně stran už byl lepší Újezdec. Ale všechny vypracované šance nedokázal přetavit v branky. Navíc neproměnili dvě penalty, které lapil brankář Remeš. Snížit se Újezdci podařilo až několik minut před koncem. Na závěrečný tlak už ale domácím nezbyl čas. Boršice si tak odvezly tři body. Branky: Mahdalík - Brzica, Dufek, 100 diváků. Rozhodčí: Hrbáček - Schmidt, Růžička. Újezdec: Konečný - Štěrba, Mařica, Novosad, Kobzinek (Maršovský) - Mikliš (Uher), Mahdalík, Horňák, Šmíd - Pilka, Gregor. Boršice: Remeš - Vlček, Hikl, Budík, Dufek, Novotný, Zach, Brzica, Dufek, Vrábel, Hromada. Střídali: Kuzma, Bačák, Sokol.

SLOVÁCKO C - NEDACHLEBICE 3:1 (2:1)

Od úvodu utkání bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem, a už v 8. minutě se trefil do sítě hostů hlavou Sánchéz. Hra na jednu bránu pokračovala i nadále, nicméně hosté z ojedinělého brejku srovnali. Do poločasu ale stihlo céčko Slovácka vrátit vedení zpět na svou stranu, když se po individuální akci trefil Pyclík. Po přestávce pokračovala hra kočky s myší a po hodině hry přidal další branku Sánchéz. Domácí tým dokázal zahodit do konce duelu ještě několik tutovek včetně penalty, kterou nedal Šilinger. Nedachlebice céčku Slovácka předvedly několik zbytečných zákeřných zákroků nesportovních gest. Branky: 8. a 60. Sánchéz, 45. Pyclík - M. Krčmář. Rozhodčí: Šubík - Krajča, Konečný, 150 diváků. Slovácko C: Juřička - Langr, Višváder, Bělaška, Měrka - Pácl, Maniatis, Vašek, Šilinger - Pyclík, Sánchéz. Střídali: Remeš, Šenk, O. Perůtka. Trenér: L. Pochylý. Nedachlebice: Noha - Krčmář M., Sklenář, Tureček, Blažek - Nožička, Hladiš, Čabala, Křenek - Urban, Šuranský. Střídali: Pavlíček, Řešetka, Kaňovský. Trenér: D. Klvaňa.

VIKTORIA OTROKOVICE B - JISKRA OTROKOVICE 3:2 (2:1)

Otrokovické derby začala lépe domácí rezerva Viktorie. Svoji převahu v první půli zužitkovala dvěma brankami. Po standardních situacích se prosadili Homola a Zimčík. Domácí ale vedení uspokojilo a Jiskra toho využila. Před odchodem do kabin stačil snížit Čonka. Ve druhém dějství rezerva Viktorie znovu zabrala. Její převahu přetavil ve třetí branku Fajgara, který zužitkoval přihrávku Mařáka. Poté ještě domácí spálili několik tutovek. V nastaveném čase se Jiskra dočkala kosmetické korekce, když ze standardní situace snížil na konečných 2:3 Máčala. Branky: Homola, Zimčík, Fajgara - Čonka, Máčala. Rozhodčí: Zpěvák - Miko, Walner, 200 diváků. Viktoria B: Sychra - Hošek, Dvořáček, Kraváček, Bača (88. Bielik) - Ondráš, Novák, Homola, Rajtara (79. Gazda) - Mařák, Zimčík (67. Šuranský). Jiskra: Tyl - V. Šnajdr, Máčala, Z. Šnajdr, Horsák (59. Martinec) - Štěpaník, Šmédek (69. Zvonek), Čonka, Ištvánek - Sokolář (79. Houser), Koplík.

ŠUMICE - OŘECHOV 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném zápase se do prvních dvou vyložených šancí dostali o záchranu bojující domácí, ale v koncovce selhali. Poté mohli vstřelit branku i hosté, jejich rána orazítkovala břevno. Na začátku druhé půle Šumice zahrávaly přímý kop. Z hranice pokutového území se trefil nechytatelně Kunovský, jenž vymetl pavučinu v levém horním růžku. Domácí se po vstřelené brance soustředili na pozornou obranu. Ořechov si chtěl odvézt alespoň bod, ale ze svého tlaku vytěžil pouze tyč. Šumice si tak připsaly velmi důležité tři body. Branka: Kunovský. Rozhodčí: Popelák - Bednář, Filipínský, 100 diváků. Šumice: Nyiko - Tlach, Novák, Šašinka, Juřeník, Kunovský, Synčák, Zajíc, Bajer, Gregor, Juřeník. Na střídání: Marek, Velecký, Janíček, Pilka, Šidlo. Trenér: Václav Marek. Ořechov: Fornůsek - Pavlíček, R. Trlida, Flašar, Zámečník, Hribňák, M. Žák, Hruboš, Vystrčil, L. Sklenka, P. Žák. Na střídání: Kuchař, Mikulka, Sklenka, Krys.

1. Luhačovice 21 15 2 4 47:19 47
2. Boršice 21 13 4 4 42:29 43
3. V. Otrokovice B 22 13 1 8 48:27 40
4. Ořechov 21 11 5 5 42:30 38
5. Nedachlebice 21 10 6 5 34:21 36
6. 1. FC Slovácko C 21 10 4 7 42:30 34
7. Žalkovice 21 8 6 7 35:31 30
8. Kvasice 22 7 6 9 47:45 27