Ve středu znovu balil kufry, tentokrát se stěhoval do Poznaně. Tamní KKS Lech patří ke špičce polské prvoligové soutěže. V klubu pětinásobného mistra Polska by se měl porvat o post jedničky s místním gólmanem. Třicetiletý Drobisz je zatím z nového prostředí nadšený. „Je to něco úplně jiného než v Řecku. Bylo mně jasně řečeno, že jejich gólman neodchází, ale hledají k němu konkurenci. Rád bych tady zůstal, ale jasno bude o víkendu. Máme hrát přípravný zápas, ve kterém bych měl nastoupit,“ řekl včera Drobisz.

Polský klub, který nemá podle našich informací problémy s pokrytím rozpočtu, skončil v tabulce polské Ekstraklasy na šestém místě a cíle pro další ročník soutěže jsou ještě větší. „Podle manažera chtějí v příštím ročníku zaútočit na titul. Zájem o fotbal ve městě je veliký. Průměrné návštěvy byly kolem patnácti tisíc lidí na zápas.“

O víkendu by se tedy mělo rozhodnout, jestli po Vítkovicích, Třinci, Jablonci a Slovácku bude Poznaň dalším působištěm Drobisze, který by změnu dresu přivítal. „Byla by to nová výzva. Je výborné, že polsky se v pohodě domluvím a nemusím se učit nový jazyk,“ prohlásil gólman.