Tahákem bude zápas dvou okresních rivalů v Kroměříži, kde se střetne místní třetiligová Hanácká Slavia s divizním Hulínem. Spartak vyhrál v předkole na půdě Provodova 2:0 a měl mít výhodu vlastního prostředí. Jenže kvůli rekonstrukci hlavního hřiště v Hulíně bylo utkání přesunuto do nedaleké Kroměříže.

Šlágrem bude derby Kroměříže s Hulínem

„Pohár bereme jako součást přípravy, i když nepopírám, že zápasy mezi Hulínem a Kroměříží mají vždy náboj,“ dobře ví trenér Spartaku Petr Zapletal, jemuž bude scházet útočník Klesnil, který podepsal v Sigmě Olomouc profesionální smlouvu. O jeho přestupu však budou ještě jednat funkcionáři obou klubů.

Nováček MSFL půjde do dnešního zápasu se sebevědomím posíleným středeční výhrou 3:0 na stadionu prvoligové Tescomy Zlín. „Po psychické stránce nám to určitě pomůže,“ podotkl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ. Okresní derby bere jako generálku na mistrovské boje, a proto pošle na trávník optimální sestavu. „Přesto bychom ještě potřebovali kádr doplnit o jednoho útočníka a zadního stopera. Zápas bude tradičně vyhecovaný. Doufám, že ho kluci zvládnou a ukážou, že máme kvalitnější tým než soupeř. V poháru chceme postoupit co nejdál, abychom nabídli divákům atraktivního soupeře z profesionálních soutěží,“ přeje si Lehkoživ.

Bystřice nastoupí v okleštěné sestavě

Pokud jeho svěřenci postoupí, střetnou se zřejmě s druholigovým HFK Olomouc. Hanácká Slavia už Spartak v Poháru ČMFS dvakrát vyřadila, v letech 2001 a 2003 zvítězila pokaždé 3:2.

Na slavnou Slavii Praha se může těšit lepší z druhého regionálního derby mezi týmem Velkých Karlovic a Karolinky a Bystřicí pod Hostýnem.

„Se soupeřem, jako je Slavia Praha, se střetnete třeba jen jednou v historii klubu. Je to pro nás velké lákadlo, ale stejně to vnímají i naši soupeři. Bohužel jsme začali s přípravou na můj vkus docela pozdě a máme problémy i s kádrem,“ posteskl si bystřický trenér Mikulička, který bude postrádat záložníka Marka Dostála a hráče, u nichž se nepovedlo dotáhnout do konce hostování. Bilance vzájemných duelů hovoří ve prospěch Velkých Karlovic, které před dvěma lety doma v Poháru ČMFS vyhrály 4:0 a v uplynulé divizní sezoně zvítězily 1:0 a remizovaly 1:1.

Dnešní utkání mezi Slavičínem a druholigovým Třincem určí protivníka pro Tescomu Zlín. Slavičín má za sebou dva povedené přípravné zápasy, v nichž rozdrtil dva účastníky krajského přeboru, Uherský Brod 5:1 a Holešov 7:0. „Nyní nás však čeká velmi kvalitní mužstvo,“ uvědomuje si kouč Valachů Hořák, jenž bude postrádat pouze obránce Ptáčka a brankáře Urbánka.

Hodně oslabená půjde zítra do střetnutí s druholigovým Fulnekem Viktoria Otrokovice. Divizní celek přišel v letní přestávce o zadáky Pavla Chlachulu a Vrágu a dva nejlepší střelce Stýskalu s Jordánkem. I přesto dosáhl v přípravě několika dobrých výsledků. Loňského účastníka MSFL z Brumova porazil 2:1 a s Kroměříží prohrál jen 1:2. „Zápas s Fulnekem bude ale o něčem jiném,“ poznamenal otrokovický trenér Matějíček. Kádr Slezanů je prošpikován řadou zkušených prvoligových hráčů, z nichž vyčnívají bývalý záložník Baníku Ostrava Slončík a obránce Sigmy Olomouc Kovář. Utkání se odehraje už na zrekonstruovaném trávníku v Kvítkovicích.

Jízdní řád regionálních týmů v Poháru ČMFS

1. kolo (28. a 29. července) sobota 28. 7.: Slavičín - Třinec, Velké Karlovice - Bystřice p. H. (17), Hulín - Kroměříž (17.30). neděle 29. 7.: V. Otrokovice - Fulnek (17). Předehráno: Protivanov - Slovácko 0:4.
2. kolo (5. září) Slavičín/Třinec - Tescoma Zlín, Velké Karlovice/Bystřice p. H. - Slavia Praha, Velké Losiny/Uničov - Slovácko, Hulín/Kroměříž - HFK Olomouc, V. Otrokovice/Fulnek - Dolní Benešov/Vítkovice (17).
Třetí kolo se hraje 26. září, čtvrté (osmifinále) pak 10. října. Na jaře roku 2007 je na programu 16. dubna čtvrtfinále. Semifinále by se mělo uskutečnit 7. a 8. května, finále 15. května.