1. FC SLOVÁCKO 19 - MLADÁ BOLESLAV 19 2:1 (1:1)

I podle postavení v tabulce na sebe narazily dva vyrovnané celky. Začátek se mnohem lépe vydařil hostům, kteří se už ve 2. minutě dostali do vedení. „To byl hodně nepříjemný začátek,“ přiznal trenér Slovácka Jiří Dekař. „Kluci pak ale ukázali bojovnost a zarputilost, což se jim nakonec vrátilo.“ Hodně jim také pomohla rychlá odpověď, když už v 6. minutě po rohovém kopu hlavou srovnal Reinberk. Od té chvíle byli domácí lepším týmem a soupeř až do konce prvního poločasu jen bránil. „Vytvořili jsme si i dobré šance, Sládek ani Kerbr je ale neproměnili,“ podotkl Dekař.

Co se Reinberkovi a spol. nepovedlo v první půli, dokázali po změně stran. V 65. minutě vypálil z hranice velkého vápna Kerbr a mladoboleslavský gólman střelu syna někdejšího reprezentanta neudržel – 2:1. „Bylo to zasloužené vedení, o které jsme ale v samotném závěru málem přišli,“ řekl Jiří Dekař. „Za tři body můžeme děkovat brankáři Chvojkovi, který v poslední minutě zázračně zneškodnil volej ze čtyř metrů a chytil tak jistý gól,“ oddechl si trenér Slovácka.

Branky domácích: Reinberk, Kerbr. Slovácko: Chvojka - Polák, Šenk, Višváder, Svízela - Pechal (61. Semela), Reinberk, Hromek, Borusík (79. Špoták, 88. Vinca) - Sládek, Kerbr. Trenér: J. Dekař.

1. FC SLOVÁCKO 17 - MLADÁ BOLESLAV 17 3:1 (3:0)

Sedmnáctka se po předchozích nezdarech ocitla v nezáviděníhodné situaci a body potřebovala získat víc než pověstnou sůl. K těm jim pomohl začátek z říše snů. Už po necelých dvou minutách hry utekl přes půl hřiště Habanec a své sólo zakončil na jedničku – 1:0. Aby toho nebylo málo, po čtvrthodině hry zahrál Kleibrt rohový kop a z následné skrumáže poslal podruhé míč do mladoboleslavské brány Daníček. Domácí svého soupeře, který měl do té chvíle jednou tolik bodů co oni, nadále válcovali a výsledkem jejich tlaku byl třetí gól Ohnutka. „Vidět v poločase takový výsledek, to byl pro mě balzám na duši, rozplýval se trenér Luděk Zlámal. „Do tohoto zápasu jsme hráli dobře, ale výsledky se nedostavovaly a pro hráče už to bylo hodně frustrující,“ ulevilo si trenérovi Slovácka.

Hosté ovšem i přes nepříznivý vývoj zápas nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat. Domácí ovšem pozorně bránili a až na jednu šanci je do ničeho nepustili. Jediný gól dostali až pět minut před koncem z penalty.

Branky domácích: Habanec, Daníček, Ohnutek. Slovácko: Heča - Hakala, Chytil, Daníček, Habanec - Hlúpik, Kleibrt (65. D. Grabec), J. Grabec, Kordula (56. M. Hakala) - Baroš (78. Lukášek), Ohnutek. Trenér: L. Zlámal.

SPARTA BRNO - 1.FC SLOVÁCKO B 18 2:3 (0:2)

Rozhodujcící krok k dalším třem bodům udělali hosté už během prvního poločasu, který vyhráli o dvě branky. Po změms tran se sice domácím podařilo snížit, Špoták ale vrátil Slovácku dvougólový náskok. „Domácí sice jednou snížili, pak už jsme si to ale celkem s přehledem pohlídali,“ uvedl trenér Slovácka Stanislav Vajčner. Osmnáctka sice klepe na medailové pozice, na ty však prý příliš nemyslí. „Hlavní je pro nás herní projev, výsledky jsou až druhořadé,“ tvrdí Vajčner. „Můžeme hrát v klidu, takže šanci začnou dostávat mladší hráči.“

Branky hostí: Vinca, Petřek, Špoták. Slovácko B: Bančák - Hoferek, Hrdina, Hesek, Spazier (60. Konrád) - Dolina (72. Šuráň), Radoch (89. Fryšták), Sasín, Petřek - Vinca (70. Mašek), Špoták. Trenér: S. Vajčner.

SPARTA BRNO - 1. FC SLOVÁCKO B 16 1:2 (0:1)

Na malém hřišti měli většinu zápasu navrch starší a silově lépe vybavení hráči Sparty. „My jsme se na ně snažili vyzrát fotbalovostí a to nakonec rozhodlo,“ pochvaloval si kouč Slovácka Roman Sklenář. Na jejich úvodní gól domácí ještě odpověděli, na druhý už nikoliv. „Soupeř vstřelil jediný gól ze standardky, kterých měl opravdu hodně. Důležité bylo, že ostatní jsme ustáli,“ uzavřel spokojený trenér Sklenář.

Branky hostí: Ondica, Stráník. Slovácko B: Slovák - Malý (76. Přerovský), Kirschner, Horák, Jeleček - Svízela, Kolínek, Řehák (41. Hromek) - Ondica, Martinec, Schenel (62. Stráník). Trenér: R. Sklenář.