VELKÉ KARLOVICE - PROVODOV 1:2 (0:0)

Ve Velkých Karlovicích nebylo povedené fotbalové odpoledne. Krásné počasí a krásná podzimní krajina byly jediným pozitivem na tomto zápase. Domácím se vůbec nedařilo a zkušený tým Provodova, vedený „provokatérem a diskutérem“ Gottwaldem, si po zásluze odvezl vítězství. Hosté přijeli pro bod a v prvním poločase měli míč častěji na svých kopačkách. Před oběma brankami byl ale klid. Ve druhé části se domácí zlepšili, ale do vážnější šance se nedostali. V době, kdy jejich převaha kulminovala, ale dvakrát udeřili hráči Provodova. V 70. minutě se trefil Hlavňovský a o šest minut později Březík. Karlovičané se hodně zlobili na rozhodčího Valčíka, že faul na Haničáka nepotrestal penaltou. „Rozhodčí udělal několik chyb, které jsem také v zápise popsal,“ řekl k ne příliš povedenému výkonu sudího delegát Jaroslav Kubíček. Branka Josefa Mikuly v 89. minutě byla jen karlovickou labutí písní. Vyrovnat už zkušený soupeř nedovolil a svým výkonem dokonale zaskočil mátožně hrající domácí fotbalisty. Branky: 89. J. Mikula - 70. Hlavňovský, 76. Březík. Rozhodčí: Valčík, 120 diváků. Vel. Karlovice: L. Sedlák - Kocůrek, J. Mikula, Davídek, P. Mikula - Weber, Červenec, Orság, P. Píšek - Haničák, Mynarčík. Střídali: Škrobák, Zádilský, Vašut. Provodov: Máčala - Josefík, Hnilo, Helebrand, Malaník, Březík, Gottwald, Slončík, Hlavňovský, Galandr, Beňo. Střídali: Karpeko, Gargulák.

VIGANTICE - HLUK 0:0

Hosté patří k nejlepším defenzivním týmům soutěže (pouze sedm inkasovaných branek), a tak se hrál hodně opatrný fotbal. I přesto si ale oba kolektivy vypracovaly několik šancí, které ale nedůrazem neskončily v síti. Hlučané byl v první půli lepším týmem. Do druhého poločasu Vigantičtí posílili útok o druhého útočníka a hostující obrana byla pod neustálým tlakem. Jenže jejich tvrdá a důrazná hra, často na hranici regulérnosti, nepustila domácí Modrou hvězdu do šance. V 55. minutě byl hostům vyloučen hráč a přesilovka ještě více navýšila nápor. Domácím chyběl tentokrát v pokutovém území hráč, který by byl schopen zakončit. Jediná nebezpečná střela Kožušníka skončila na břevně. Hosté navíc dohrávali se zraněným brankářem, ale domácí jej prakticky neohrozili. „Musím hráčům poděkovat, že se nám podařilo uhrát v obraně nulu, ale měli jsme být důraznější. Doma musíme vstřelit branku. Ztratili jsme dva body,“ zhodnotil zápas domácí Robert Blaško. Rozhodčí: Mejzlík, 150 diváků. Vigantice: Blabla - Porubský (46. Petrovič), Petr Gálik (75. J. Vokáč), Ondřej, Matůš - Pavel Gálik - Křiva (46. Mohyla), Bolcek, Chumchal, Štreit - Kožušník. Hluk: Fojtík - A. Machala, J. Machala, Dufka, Zalůbil, Rybníkář, Jurásek, O. Machala, Ježek, Hlaváček, Radoch. Střídali: Šimčík, Dohnal, Horák.

VSETÍN - CHROPYNĚ 2:1 (2:0)

Vsetínu dokonale vyšel úvod střetnutí. Než se stačil soupeř rozkoukat, prohrával již o dvě branky. A to mohli být hosté rádi, že to nebylo více. Nejprve v 9. minutě krásně uvolnil na hranici velkého čtverce Jaroše, který lehkým obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře zajistil domácím vedení - 1:0. O čtyři minuty nato zahrával rohový kop, na nějž si nejvýše naskočil Nikola Němec a síť rozvlnil podruhé. Začátek druhého poločasu začal mírným tlakem hostů, během něhož si však žádnou střeleckou, natož brankovou příležitost nevytvořili. V 63. minutě dosáhli hosté Lacinou kontaktního gólu a domácí se začali o výsledek strachovat. Proto přeskupili své řady a vyztužili především obranu. Hosté cítili možnost zisku alespoň jednoho bodu a zejména zásluhou neúnavného Buksy převzali znovu taktovku. Jenže Vsetínští se ke konci utkání z tlaku soupeře vymanili a taktickou hrou si již nesmírně cenné tři body nenechali sebrat. Branky: 9. Jaroš, 13. Nikola Němec - 63. Lacina. Rozhodčí: Tkadlec - Šťastný, Schmid, 100 diváků. Vsetín: Fagulec - N. Němec, Augusta, Nikolen, Šuška - Kamas, Blažek, Cahlík, Orság (68. Mucha) - Mišun (78. T. Němec), Jaroš (90. Kocián). Chropyně: Gajdoš - Přidal, Gajdošík (73. Zatloukal), Hošek, Buksa, Bosák 46. Polášek), Nakládal, Lacina, Táborský, Zdražil, Panáček (76. Zezula).

HOLEŠOV - SPYTIHNĚV 1:1 (0:0)

Diváci viděli utkání velmi dobré úrovně, které nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů. Jako první zahrozili hosté dvěma střelami, se kterými si gólman Krejčí hravě poradil. Pak se hrál oboustranně útočný fotbal a o dramatické situace před oběma brankami nebyla nouze. Po půlhodině hry nejprve trefil Ulman břevno holešovské branky, v závěrečné minutě prvního dějství Roubalík z trestného kopu rozezvučel horní tyč a dobíhající Bejtkovský pak zbrkle svatyni přestřelil. Po přestávce se vyznamenal hostující gólman Hájek, který zneškodnil střelu Sedlaříka. V 61. domácí obrana chybovala v rozehrávce na půli hřiště a Barotova střela doplachtila za záda vyběhnuvšího gólmana Krejčího. Holešovští se ale s tímto stavem nespokojili a do dobré šance se dostal střídající Marek, ovšem jeho hlavička šla nad spytihněvskou branku. Vše si ale vynahradil v předposlední minutě, kdy po chaosu před brankou soupeře se nejlépe zorientoval a přízemní střelou srovnal na konečných 1:1. Branky: 89. Marek - 61. Barot. Rozhodčí: Bernatík, 200 diváků. Holešov: Krejčí - Bačík, Charuza, Odstrčilík, Ohlídal, Křenek T., Műnster, Sedlařík, Bejtkovský, Křenek J., Roubalík. Střídali: Marek, Slováček. Spytihněv: Hájek - Chaloupka, Konečný, Sedláček, Vávra, Večeřa, Gröpl, Chudárek, Barot, Krejčí, Ulman, Střídali: Horsák, Hubáček.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - KATEŘINICE 1:1 (0:1)

Domácí v posledních třech kolech nebodovali a tento neúspěch chtěli odčinit. Začali proto velkým náporem, ale k úspěchu nakonec nevedl. Kateřiničtí s narůstajícím časem hru v poli vyrovnali a v závěru poločasu šli dokonce do vedení zásluhou střídajícího Čůmy. Po přestávce domácí hráče podržel brankář Hájek, který předvedl několik dobrých zákroků, a zabránil tak zvýšení náskoku soupeře. V samotném závěru Novoveští svého soupeře přitlačili a v 85. minutě hlavičkoval Straka pouze do břevna. Alespoň bod nakonec zachránil vyrovnávající brankou Svoboda tři minuty před koncem. Branky: 87. Svoboda - 43. Čůma. Rozhodčí: Vrána, 100 diváků. O. N. Ves: Hájek - Silnica, Kadaš, Kudr, Píštěk, Šálek, Svoboda, Čápek, Franta, Pokorný M., Straka R. Střídali: Kreisl, Slezák, Veselý. Kateřinice: Chrástecký - Ondra, Olšák, Kuzník O., Drda, Válek, Kuzník J., Peredarjuk, Pavlinec. Zetek, Kašpar. Střídali: Čůma.

SLUŠOVICE - LUHAČOVICE 4:0 (1:0)

Úvodní desetiminutovka mnoho vzruchu nepřinesla, oba celky se snažily neudělat chybu a nedat soupeři šanci, aby střelou zakončil útočnou akci. První faul rozhodčí odpískal až ve 12. minutě proti hostům a Slušovičtí jakoby dostali povel k aktivní hře, což se jim vyplatilo: v 16. minutě Zbranek zajistil vedení. O pět minut později si zlomil ruku hostující L. Kovařík, což jeho spoluhráče mobilizovalo ke zvýšení aktivity, ovšem bez gólového efektu. Druhou půli začali lépe hosté, když se hrálo většinou na polovině Slušovických. Domácí obrana ale byla pevná a do šance je nepustila. Zlom přinesla 70. minuta, ve které Vávra zvýšil na 2:0, přičemž hosté se bránili, že branka padla po faulu na brankáře. O dvě minuty později Slušovičtí založili rychlý protiútok, který Vávra opět zakončil gólem. Luhačovičtí opět protestovali, že útok byl zahájen v ofsajdové pozici. Když pak Bednařík zvýšil na 4:0, dohrávalo se utkání už v klidném tempu. Zatímco domácí byli spokojeni, soupeř byl hodně rozladěn s výkony rozhodčích. Branky: 70. a 72. Vávra, 16. Zbranek, 80. Bednařík. Rozhodčí: Ondo, 120 diváků. Slušovice: Juřík - Polčák, Gregor, Zbranek, Čuřík, Bednařík Mil., Vávra, Elšík, Šimek, Foltýn, Rudolf. Střídali: Žůrek, Dlouhý. Luhačovice: Soukeník - Haloda, Košárek, Kovařík L., Lukáš, Červenka O., Hrnčiřík, Piják, Zicha, Červenka D., Kovařík P. Střídali: Červenka Z., Ševčík.

1. VALAŠSKÝ FC - NEDAŠOV 2:2 (1:2)

Nováček začal v Rožnově pod Radhoštěm hodně odvážně a již v 5. minutě se ujal vedení Jaroslavem Fojtíkem. Když přidali Nedašovští po čtvrthodině druhou branku Petrem Šuráněm, vypadalo to s Rožnovany hodně špatně. Po půlhodině hry se svým typickým způsobem prosadil Michal Maléř a vstřelil kontaktní branku - 1:2. Druhý poločas domácí vyrovnali z nařízené penalty. V dramatickém závěru nastřelili Rožnované tyč, hosté se dostali do dvou tutovek, které ale neproměnili. Branky: 30. M. Maléř, 60. z pen. Balejík - 5. Jar. Fojtík, 15. P. Šuráň. Rozhodčí: Kypr, 100 diváků. VFC: Majer - Žitník, Balejík, Botrl, Melichařík - Šimek, Brtnický, J. Maléř, Kalod - M. Maléř, Karban. Nedašov: Šenkeřík - Vaněk, Holba, M. Novák, J. Fojtík - Cícha, Jar. Novák, petr Novák, Jiří Fojtík - Jar. Fojtík, Šuráň.

MORKOVICE - BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 3:4 (1:3)

Hosté potvrdili roli favorita už do přestávky. Bystřičtí hráči těžili hlavně ze standardních situací, ze kterých dali hosté všechny góly. Ve 12. minutě neuhlídala domácí obrana Zezulku a ten otevřel skóre, po půlhodině hry vyrovnal Valášek - nová posila v dresu domácích. O pár minut později trestuhodně pohrdl vyloženou šancí morkovický Majda. Ve 38. minutě hosté brankovou situaci zopakovali a Zezulka se opět prosadil. Účet první půli stanovil ve 44. minutě důrazný Samsonek. Po přestávce Morkovičtí utkání zdramatizovali, když v 50. minutě dal kontaktní gól Hladký. Fotbalisté Bystřice pod Hostýnem o tři minuty později znovu utekli na rozdíl dvou branek zásluhou gólu Švrčka. Morkovičtí ještě po hodině hry se znovu prosadili Valáškem, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté i přes velký závěrečný tlak Morkovic si těsné vedení pohlídali. Branky: 30. Valášek, 50. Hladký, 60. Vlašák - 12. a 38. Zezulka, 44. Samsonek, 53. Švrček. Rozhodčí: Jelínek, 200 diváků. Morkovice: Svoboda M. - Koláček, Svoboda J., Slavíček, Bleša, Petroš, Valášek, Majda, Hlaváček, Skácel, Hladký. Střídali: Brablík, Přecechtílek, Veselý. Bystřice p. H.: Sobek - Zehnálek, Tureček, Zezeulka, Matějka, Juránek, Švrček, Dostál, Sumec, Třasoň, Samsonek, Střídali: Kotas, Kušík, Horák.

¨1. Provodov 10 7 2 1 21:10 23
2. Bystřice p. H. 10 7 1 2 22:12 22
3. Spytihněv 10 6 3 1 31:10 21
4. Hluk 10 5 3 2 11:7 18
5. O. N. Ves 10 5 2 3 13:13 17
6. Vigantice 10 5 1 4 17:15 16
7. Holešov 10 5 1 4 18:18 16
8. Vel.Karlovice 10 4 1 5 10:12 13