Vigantice - Ostrožská Nová Ves 3:0 (2:0)

Domácí hrají v poslední době v nebývalé pohodě, ale tentokrát začali hodně nervózně a hlavně nepřesně. Teprve po čtvrthodině přišlo několik standardních situací a také první šance. Spolupráci Chumchala s Náměstkem zakončoval Kožušník, ale nebyl přesný. Na branku hostů se začal valit jeden útok za druhým, ale ostrožský brankář Hájek chytal s přehledem. Kapituloval až ve 25. minutě. Karel Drda pronikl do pokutového území, obránce jej poslal k zemi a domácí kopali penaltu. Radim Vokáč ji mazácky proměnil - 1:0. Těsně před přestávkou, kdy už to vypadalo, že dobývání soupeřovy branky bude marné, přišla krásná akce. Kolmá přihrávka skončila u Drdy, který své sólo zakončil střelou podél brankáře - 2:0. Druhý poločas začali domácí s pozornou obranou a soupeř branku Blably ohrožoval jen nadějnými standardními situacemi. Vigantičtí čekali na brejky, ale ty brankami nekončily. Hosté v závěru zápasu dohrávali bez vyloučeného Krejsla, který po brutálním faulu na Radima Vokáče viděl červenou kartu. Tečku za vydařeným zápasem udělal střídající Křiva, který proměnil centr Mohyly - 3:0. V závěru byl hostům ještě vyloučen za oplácení Pokorný.

Branky: 25. z pen. R. Vokáč, 45. Drda, 81. Křiva. Rozhodčí: Prokop, 200 diváků. Vigantice: Blabla - Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš (46. Petr Gálik) - Náměstek, Pavel Gálik, Chumchal, Štreit - R. Vokáč (70. Křiva), Drda (75. Mohyla). O. N. Ves: Hájek - Franta, Kadaš, Kreisl, L. Pokorný, R. Šálek, Pavlas, B. Šálek, A. Straka., M. Pokorný., R. Straka. Střídali: Silnica, Nikl.

Kateřinice - Uherský Brod 0:1 (0:1)

Kateřinickým fotbalistům návrat na hřiště do Hošťálkové vůbec nevyšel a zvláště v prvním poločase se herně trápili. Brod patří sice ke kandidátům na postup do divize, ale na domácích hráčích byl patrný velký respekt a také chyběla typická bojovnost. Již ve 20. minutě Kateřiničtí inkasovali jako již tradičně po rohovém kopu, autorem branky byl Richard David. Po půlhodině mohlo být vyrovnáno, ale zkušený gólman Ondrůšek vytáhl skvělý zákrok proti dělovce Peredarjuka. Právě tento útočník nejvíce větral obranu hostů, bohužel u svých spoluhráčů pochopení nenašel. Těsně před přestávkou se do šance dostal dobře hrající Kotrla, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Druhý poločas nastoupili domácí jako pokropeni živou vodou a jeden útok za druhým se valil na Ondrůškovu svatyni. Jenže problém kateřinické ofenzivy je ve střelecké produktivitě. Úlehla je zraněný a Válek z formy. Všechny akce končily před pokutovým územím, další centry likvidoval pozorný brankář hostů. Broďané čekali na brejky, dva takové jim vyšly, ale Chrástecký chytal výborně. V závěru utkání domácí vytvořili před brankou obrovský závar, diváci již viděli míč v síti, ale obránci stačili z brankové čáry vykopnout.

Branka: 20. R. David. Rozhodčí: Veselský, 100 diváků. Kateřinice: Chrástecký - Zubík (66. O. Kuzník), Zetek, J. Kuzník, Ondra - Sacher, Kašpar, Kotrla, Mikulík - Válek, Peredarjuk (80. Plandor). Uh. Brod: Ondrůšek - P. Ligas, M. David, Hroch, R. David, Slinták, Dvořák, Daněk, Drápala, Lukeš, L. Ligas. Střídali: Kukuča, Josefík, Klvaňa.

Vsetín - 1. Valašský FC 0:2 (0:1)

Když hosté poznali, že jim ze strany hostitele nehrozí žádné vážnější nebezpečí, vytáhli se ze své ulity a vyrovnali hru. Na hrotu útoku hrozil zejména Michal Maléř. A byl to právě on, který v 16. minutě napřáhl ze dvaceti metrů a skóroval ­ 0:1. Vsetínští se v dalším průběhu utkání sice snažili, ale utápěli se především v sérii špatných přihrávek, které končily na kopačkách hostů. Velmi blízko k vyrovnání měl již těsně po přestávce Lukáč, jehož hlavička minula vytoužený cíl pouze o centimetry. Jakmile nevyužili v 58. minutě domácí Novosadem trestný kop, a selhal při šanci i v 64. minutě Cahlík, začalo se nad Tyršovkou v nádherném sobotním odpoledni nebezpečně smrákat. S blížícím se koncem zápasu vsadil Vsetín vše na jednu kartu, pozapomněl při tom po zahrávaném rohovém kopu na zadní vrátka, čehož využil v 87. minutě znovu Michal Maléř. Po hrubce gólmana Polomského pečetil svou druhou brankou velmi překvapivé vítězství Rožnovských.

Branky: 16. a 87. M. Maléř. Rozhodčí: Schnurmacher, 150 diváků. Vsetín: Polomský - Ptáček, Blažek, Holoubek, Augusta - Pavlinec (57. Jaroš), Cahlík, Novosad, Mišun - Kovačík (66. Kamas), J. Lukáč. 1. Valašský FC: Sypták - Žitník, Balejík, Poledník, Bortl - Šimek (60. Talpa), Melichařík, Bartoň, J. Maléř - M. Maléř, Karban (87. Dibelka).

Spytihněv - Hluk 1:0 (1:0)

V úvodní čtvrthodině byli aktivnější domácí. Svoji převahu zužitkovali gólem Poláška. Poté měl velkou příležitost ke zvýšení náskoku Ulman, ale šanci promarnil. Ve 26. minutě mohli Hlučané vyrovnat, ale Dohnal pohotovou střelou trefil jen tyč. V závěru první půle příležitosti ke zvýšení náskoku promarnili domácí Polášek a Ulman. Po změně stran byli aktivnější hráči vedoucího celku, ale z dobrých příležitostí vytěžili jen šest rohových kopů. Po hodině hry se prosadili hosté, když po přímém kopu překonal brankáře Dohnal, ale rozhodčí branku neuznal. Tuto situaci hosté těžko rozdýchávali. V 70. minutě se rychlou akcí po křídle blýskl Horák, získal pro mužstvo výhodu tří rohových kopů, ale obrana domácích, kterou dobře doplňoval brankář Stýblo, už jednobrankový náskok uhájila.

Branka: 18. Polášek. Rozhodčí: Dokoupil, 310 diváků. Spytihněv: Stýblo - Hoferek, Polášek, Sedláček, Vávra, Večeřa, Chudárek, Krejčí, Horsák, Hubinka, Ulman T. st. Střídali: Skácel, Brzica, T. Ulman ml. Hluk: Fojtík - A. Machala, J. Machala, Botek, Dufka, Zalubil, Rybnikář, Dohnal, Ježek, Horák, Jurásek. Střídali: Miroš, Minařík, Tinka.

Provodov - Holešov 5:1 (2:1)

V úvodních minutách diváci mnoho rušných situací před oběma brankami neviděli, hrálo se většinou ve středu hřiště. Provodovští hned první útočnou akci proměnili zásluhou Malaníka ve vedoucí gól. Následně však chyboval Gottwald a soupeř pohotovou střelou Slováčka vyrovnal. Brankové hody ovšem pokračovaly dál. Hlavňovský z dvaceti metrů trefil přímo šibenici soupeřovy branky a dostal domácí opět do vedení. Těsně před odchodem do šaten mohl přidat třetí branku opět agilní Hlavňovský, ale svou příležitost neproměnil. Do druhého poločasu vstoupil lépe Holešov, ovšem domácí brankář Máčala dvěma zákroky svůj tým podržel. Po hodině hry už průběh zápasu začali diktovat Provodovští, kteří chyby soupeřovy obrany potrestali třemi góly. Hosté byli blízko ke skórování v 83. minutě, střelu Roubalíka však gólman Máčala vyrazil na roh.

Branky: Slončík 2, Gargulák, Malaník, Hlavňovský - Slováček. Rozhodčí: P. Konečný, 70 diváků. Provodov: Máčala - Galandr, Švach, Hellebrand, Malaník, Březík, Gottwald, Slončík, Gargulák, Hlavňovský, Beňo. Střídali: Karpeko, Zámorský. Holešov: Krejčí - Belza, Bačík, Charuza, Roubalík, Odstrčilík, Truhlář, Frýbort, Slováček, Barták, Veselý. Střídali: Žiak, Uruba.

Vlachovice - Zborovice 2:1 (1:0)

Po opatrném začátku se začali více osmělovat domácí a jejich útočná aktivita přinesla i šance. V závěru první půlhodiny se nejdříve dvakrát zastřeloval Šuráň, jeho projektil vytěsnil hostující gólman na tyč. Vzápětí se ve vyložené šanci ocitl Míča, ale jeho střela skončila nad brankou soupeře. Gólová radost domácích poprvé propukla ve 39. minutě, kdy rohový kop hlavou zužitkoval Šuráň. I po změně stran domácí nadále tlačili a byli při chuti. V úvodu druhého poločasu se opět po rohovém kopu prosadil J. Dorůška - 2:0. Hosté se dostali ke slovu až tři minuty před koncem. Také oni po rohovém kopu snížili střídajícím Šmídem. K závěrečnému náporu se Zborovičtí nedostali, domácí si bezpečně těsné vedení pohlídali a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce. Na jaře se poprvé mohli radovat ze zisku tří bodů.

Branky: 39. Šuráň, 48. Dorůška ­ 87. Šmíd. Rozhodčí: Krajča, 150 diváků. Vlachovice: Surmař - Častulík, Tomeček, T. Olejník, P. Dorůška, Míča, Gabriš, Šuráň, Faldík, J. Dorůška, D. Olejník. Střídali: Hodulík, Šimoník, Jandík. Zborovice: Chytrý - Plšek, Tesař, Švejcar, Vr. Švejcar, Šumbera, Páník, Němec, Barnet, Bezslezina, Setinský. Střídali: Vybíral, Šmíd, Krejčí.

Dolní Němčí - Chropyně 0:6 (0:2)

Fotbalisté Chropyně působili od počátku fotbalovějším dojmem. Své umění musel předvést brankář Kadlček. Ve 29. minutě otevřel skóre Šindelář, který zužitkoval rohový kop a na dvoubrankový rozdíl upravil o sedm minut později po akci Pagáče Bosák. Hosté kontrolovali v první půli hru a své hostitele do ničeho nepustili. Po přestávce se převaha Chropyňských ještě zvýraznila a odevzdaný výkon domácích dovolil ještě čtyřikrát rozvlnit síť.

Branky: Šindelář 2, Bosák 2, Pagáč, Zatloukal. Rozhodčí: Monček, 120 diváků. Dol. Němčí: Kadlček - L. Stojaspal, P. Krchňáček, Ježek, Mikulec, Jančář, Polášek, Kubica, Pochylý, T. Stojaspal, Bída. Střídali: M. Krchňáček, M. Stojaspal. Chropyně: Večeřa - Pučala, Zdražil, Hošek, Buksa, Bosák, Šindelář, Zatloukal, Pagáč, Lacina, Táborský.

Morkovice - Slušovice 0:1 (0:0)

Hostující fotbalisté Slušovic hráli v první půli s podporou silného větru v zádech, ale dlouhými nakopávanými míči se chytali do ofsajdové pasti. Domácí se dostali dvakrát do dobré střelecké pozice, ale Kroutilíkovi se ani jednou nepodařilo skórovat. Po přestávce překvapivě převzali taktovku hosté. Svou aktivní hrou se dostali do pěti vyložených šancí, které však s přehledem likvidoval brankář Veselý. Morkovičtí zahrozili pouze střelami z dálky Vymazalem a Petrošem. Slušovice se nakonec dokázaly střelecky prosadit až v úplném závěru. V poslední minutě vystřelil hostům tři body J. Foltýn.

Branka: 90. J. Foltýn. Rozhodčí: Holub, 150 diváků. Morkovice: Veselý - Vymazal, Bleša, Přecechtílek, Kroutilík, Bleša, Jablunka, Petroš, Hlaváček, Šimčík, Majda, Kutňák. Střídali: Posolda, Vlha. Slušovice: Juřík - Hynčica, J. Foltýn, Mil. Bednařík, Martin Bednařík, Elšík, Zbranek, Polčák, Čuřík, Šimek, M. Foltýn. Střídali: Dlabač, Vávra.

1. Spytihněv 22 16 3 3 62:25 51
2. Uh. Brod 22 14 4 4 47:19 46
3. Provodov 22 10 9 3 46:28 39
4. Hluk 21 11 6 4 40:23 39
5. Vigantice 22 10 6 6 40:32 36
6. FC Vsetín 21 10 5 6 35:27 35
7. Holešov 22 8 7 7 28:29 31
8. Chropyně 22 9 3 10 56:44 30