Kvytouženému postupu přivedl mužstvo šestadvacetiletý trenér Martin Vávra, který byl však po polovině soutěže ke svému velkému překvapení odvolán.

„Prý špatná hra a také neuspokojivé výsledky. Tak mi to bylo vysvětleno od výboru. Těšil jsem se na jarní odvety, ale bohužel takový je trenérský život. Nechtěl bych to řešit přes noviny, ale osobně si myslím, že jako nováček soutěže jsme mohli být s umístěním v polovině tabulky spokojení,“ uvedl ke svému vyhazovu dnes už bývalý kouč Kostelan.

Sekretář klubu Ludvík Rychlík ale změnu na trenérském postu vysvětluje poněkud jinak. „S umístěním a také s výsledky mužstva jsme byli spokojeni. Hlavní důvod změny byla špatná komunikace mezi bývalým trenérem a výborem klubu. Vávra skoro vůbec nechodil na schůze a také neměl příliš velkou autoritu. Jak bych to řekl slušně – v mančaftu nebyla skoro žádná disciplína. Kluci si dělali, co chtěli, a to bylo špatné. Také bylo nutné oživit herní projev mužstva. Jsme sice v klidném středu tabulky, ale dvě tři prohry a hrajeme o záchranu. A to v žádném případě nechceme,“ upozorňuje Rychlík.

Nebýt tří prohraných zápasů na domácím hřišti, tak by Kostelany bojovaly znovu o postup. Podle slov sekretáře by ale ani toto umístění v trenérském křesle Vávru neudrželo. „Chtěli jsme udělat změnu už před začátkem soutěže, ale když s klukama postoupil, tak jsme to tak nechali. Trenér by se teď ale měnil, i kdyby mužstvo hrálo v čele tabulky.“

Novým mužem na trenérském postu Kostelanských je Antonín Šimon, který kvalitu okresního přeboru velmi dobře zná ať už z působení v Boršicích u Blatnice nebo z Korytné. „Od výboru jsem žádné konkrétní cíle nedostal, ale chtěl bych s mančaftem skončit někde kolem pátého místa,“ plánuje Šimon. Podmínky a také dosavadní přípravu mužstva si zatím jenom chválí. „Když jsem trénoval v Boršicích u Blatnice, tak byl problém sehnat v zimě nějakou tělocvičnu. Tady máme k dispozici halu v Ostrožské Nové Vsi a také účast hráčů na tréninku, kdy chodí něco kolem deseti lidí, je také poměrně slušná.“

Kompletní článek najdete v tištěném vydání Slováckého deníku a nově ve službě E-paper.