Po loňském postupu se místní klub pevně usadil na špici tabulky I. B třídy a po třetině soutěže má luxusní sedmibodový náskok. V čele klubu stojí zkušený funkcionář a bývalý výborný muzikant kněžpolské dechovky – pětapadesátiletý Josef Živnůstek.

Vaše mužstvo je po deseti kolech v čele soutěže. Je cílem postup po více jak dvaceti letech do I. A třídy?

O tom jsme před začátkem soutěže vůbec nemluvili a na tuto otázku vám dnes neodpovím. (potutelně se usmívá)

Už dnes ale máte slušný náskok, o co tedy chcete hrát?

Náš cíl byl zkvalitnit oproti loňsku kádr s tím, že uvidíme, jak se bude celá soutěž vyvíjet. Přišlo pět posil a zatím to pro nás vypadá velice dobře.

Pokud tedy skončíte první, neodmítnete postup, jako třeba vloni Boršice do krajského přeboru?

To určitě neodmítneme.

Kolik máte v kádru místních fotbalistů?

Zhruba polovinu. Zbytek jsou přespolní fotbalisté.

Kněžpole má přes tisíc obyvatel, nejste zrovna největší vesnice. Kolik máte mužstev v soutěži?

Máme žáky, dorost a samozřejmě první mužstvo. Ještě nedávno jsme měli i béčko, ale to jsme zrušili, protože nemělo výsledky, jaké jsme očekávali, a nebylo zásobárnou našeho prvního mužstva. Chlapi v béčku si z toho udělali samostatnou partu a to pro nás nemělo žádný užitek. Ještě nesmím zapomenout na naše staré pány, kteří také za rok odehrají několik zápasů.

I když první mužstvo hraje krajskou soutěž, mládež máte jenom v základních třídách…

To je pravda, ale obě naše mládežnická mužstva bojují o postup. Všechno nejde hned. Letos jsme například získali velice kvalitního trenéra dorostu – Ladislava Kromsiána, který vedl mládež v Kunovicích, a ve výsledcích našeho dorostu už se to začíná projevovat. Prioritou fotbalového výboru je naše mládež a postup dorostu. Dělá se pro to maximum, do jaké míry se to podaří, to se ale ukáže až na konci sezony.

Hubáček, Pauřík, Zajíček, Jánoš, Valenta. To jsou všechno odchovanci kněžpolského fotbalu a hráči, kteří byli v kádrech prvoligových klubů. Pauřík dokonce reprezentoval. Vypadá to, že Kněžpole je úrodná na výborné fotbalisty?

A to vám tam ještě chybí Kučera, který hrával druhou ligu za Hradiště. U nás se vždycky sázelo na mládež. Už roky pořádáme žákovský turnaj O pohár starosty obce. Letos to byl už 34. ročník a kluky u nás fotbal prostě baví. Pokud je někdo šikovnější a má chuť na sobě pracovat, tak většinou odchází do Slovácka.

Na vašich webových stránkách jsem napočítal jedenadvacet sponzorů. Zdá se, že o peníze nemáte nouzi…

Tak financí není nikdy dost, ale někteří sponzoři dávají dle svých možností. Hlavním sponzorem je obec Kněžpole. I když celé zastupitelstvo není fotbalu nakloněno, tak celkově je spolupráce na velice dobré úrovni. Druhým významným sponzorem je firma pana Běleše Auto Ravira z Bílovic.

Máte vůbec nějaký problém?

Nechodí nám diváci. Nebo chodí, ale strašně málo. Ve výboru si nedovedeme vysvětlit, čím to je. Fotbal hrajeme vcelku slušný, vstupné není přemrštěné, opravdu nevím, proč lidi nechodí.

Kde byste v budoucnu rád viděl kněžpolský fotbal?

Když jsem bral funkci předsedy, tak jsem řekl, že fotbal v Kněžpoli dovedu tam, kam patří, a skončím.

Kam patří?

Do I. A třídy.

I za cenu nákupu cizích hráčů?

To vůbec ne. K současnému kádru chceme přivést zpět kluky, kteří jsou od nás z dědiny, hrají v jiných klubech a mají ke Kněžpoli nějaký vztah.

Přečtěte si také:

Mařatice píší novou éru tamního fotbalu

Nivnici trápí nezájem veřejnosti o fotbal

Céčko Slovácka pomáhá vychovávat naděje

Stanislav Travenec: Spolupráce s obcí je v Tupesích vynikající

Střelci Hubáčkovi nesmí přepnout

Jarošov chce hrát nahoře

Šéf Uhlíř: V Hluku je příliš mnoho kritiků