Janáček Cup

Skupina A

HLUK - DOLNÍ NĚMČÍ 2:1 (1:0)
Utkání se hrálo v silném větru, který hodně ovlivnil úroveň zápasu. V první půli byli aktivnější Dolněmčané, Tomáš Stojaspal ale svůj „samostatný nájezd“ neproměnil. Do vedení tak šli dvě minuty před přestávkou gólem do šatny fotbalisté Hluku. Ti po změně stran svůj náskok ještě znásobili, hosté už v utkání chudém na gólové šance stačili pouze snížit.
Branky: Zalubil, Dohnal - Polášek z pen. Hluk: Fojtík - Ježek, A. Machala, Z. Horák, J. Machala, Minařík, Zalubil, Radoch, Dufka, Hanák, Dohnal. Střídali: Klabačka, Šimčík. Dolní Němčí: Kadlček - Jančář, Pochylý, Cmol, Kubica, Martin Stojaspal, Polášek, Ježek, P. Krchňáček, M. Krchňáček, T. Stojaspal. Střídali: Bobčík, Salát, Michal Stojaspal, K. Stojaspal.

PRAKŠICE-PAŠOVICE - VELKÁ NAD VELIČKOU 0:6 (0:1)
Výsledek je pro Prakšické až příliš krutý. V utkání sice měli mírně navrch hráči Velké nad Veličkou, na šestibrankový výprask to však v žádném případě nebylo. Utkání ale nevyšlo domácímu gólmanovi, na jehož vrub jde polovina gólů.
Branky: Kučera 5, Valášek. Prakšice: Čech - Němeček, Drábek, Matulík, Bártek, Sukup, Šmotek, Dýnka, Zálešák, Jurák, Ondra. Střídali: Šimuni, Kaňa, Kadlček.

O. N. VES - ÚJEZDEC-TĚŠOV 3:0 (3:0)
Zápas se hrál za teplého, ale hodně větrného počasí, což částečně ovlivňovalo hru. Zápas rozhodl už samotný úvod zápasu. Po dvou pěkných akcích se dvakrát ocitli sami před brankářem Újezdce Pavlas a B. Šálek a Ostrožská Nová Ves po 11 minutách vedla už o dvě branky. Svou převahu v první půli svěřenci trenéra Soldána zužitkovali ještě jednou, trefil se i druhý Šálek. Po přestávce Novoveští ubrali plyn a šance tak byly na obou stranách, ani jedna již ovšem gólem neskončila.
Branky: Pavlas, B. Šálek, R. Šálek. O. N. Ves: Boček - Franta, A. Straka, Kadaš, Janoušek - Čápek, R. Straka, R. Šálek, B. Šálek, M. Pokorný - Pavlas. Střídali: Galuška, Kreisl, Polách. Újezdec-Těšov: P. Mikulec - Šmíd ml., Novosad, Vystrčil, Mudrák - Maršovský, Horňák, Šmíd st., Roder - Gregor, Pilka. Střídali: Jančář, Uher, Jankůj.

Skupina B

OSVĚTIMANY - HLUK B 1:3 (1:1)
V utkání kvalitní úrovně měli favorizovaní hráči Osvětiman míč více na svých kopačkách. Hlučané naproti tomu vycházeli ze zabezpečené obrany a kontrovali nebezpečnými protiútoky, ze kterých si hlavně v prvním poločase vytvořili několik vyložených situací. O výsledku utkání rozhodla poslední dvacetiminutovka. Hráči Hluku překonali tlak Osvětiman a dvěma góly získali sice překvapivé, ale zasloužené vítězství.
Branky: Křemeček - Žajdlík, Miroš, Straka. Osvětimany: Mlčák - P. Korvas, Udržal, Mrkůs, L. Křemeček - A. Blecha, R. Křemeček, Hála, J. Blecha - Drobil, Dobeš. Střídali: Leoš Machala, Trávníček, Zapletal, Máčal. Hluk B: Kovařík - Klabačka, R. Chytil, T. Horák, Marek, Žajdlík, Z. Horák, Straka, Gál, Jurásek, Miroš. Střídali: Svadbík, M. Chytil, Zlínský.

STRÁNÍ - JEŽOV odloženo
Ve Strání se v sobotu konal fotbalový ples a týmy se tak domluvily na odložení zápasu na 7. března.

Skupina C

NIVNICE - HORNÍ LHOTA 3:2 (2:1)
Nivnice byla po většinu utkání lepším týmem a vítězství si zasloužila. Jako první se střelecky prosadili hosté, Holboj s Krajčovičem ale ještě v první půli vývoj zápasu otočili. Těsně před přestávkou navíc kanonýr Skočovský neproměnil penaltu. Ihned po obrátce se sice hostům podařilo vyrovnat, to však byla jejich labutí píseň. Celý druhý poločas měli hru ve své moci hráči Nivnice, kteří nakonec strhli vítězství na svou stranu.
Branky: Holboj, Krajčovič, Kobzinek - Hlavička, Jakubčák. Nivnice: Gregor - Kobzinek, Bortel, Karlík, Pagáč - Krajčovič, Velecký, Hladiš, Bachůrek - Skočovský, Holboj. Střídali: Urubčík, Mudrák.

BŘEZOVÁ - VELKÝ OŘECHOV 4:0 (3:0)
Fotbalisté Březové i ve svém druhém vystoupení na turnaji vysoko vyhráli. Tentokrát řádění kanonýra Pomajbíka a spol. odnesli hráči Velkého Ořechova. Březová dominovala hlavně v prvním poločase a hosté mohli být rádi, že z celé řady šancí inkasovali pouze třikrát. Po změně stran domácí prostřídali sestavu a na jejich výkonu se projevilo rovněž uspokojení z výsledku.
Branky: Pomajbík 3, Plášek. Březová: Bruštík (46. Majer) - Vojtek, Křeháček, Zámečník, T. Ševčík - D. Janků, Plášek, J. Uher, J. Havlík - D. Pomajbík, M. Janků. Střídali: M. Uher, P. Čaňo, Hostýnek, J. Provodovský.

PIPE LIFE CUP

BÍLOVICE - BUCHLOVICE 2:0 (2:0)
Bílovičtí pod novým trenérem Pavlem Sovišem zaznamenali první vítězství na turnaji. Buchlovičtí sice byli fotbalovější a měli více ze hry, soupeře ale opět podržel výborný gólman Brázdil, který ještě za bezbrankového stavu vychytal Dvořáka a Březinu. Misky vah překlopila na stranu Bílovic bojovnost a také hezké góly. Úvodní branku obstaral po hezkém vysunutí od Vycudilíka Krejčiřík, který utekl obráncům a podél gólmana poslal míč do sítě. Na konečných 2:0 uzavřel ještě v prvním poločase Jarský. Hlavní podíl na jeho trefě měl ovšem Strapina, který vybojoval ztracený balón a zpětnou přihrávkou jej vybídl ke skórování.
Branky: Krejčiřík, Jarský. Bílovice: Brázdil - Zlámal, Vycudilík, Strapina, Mimránek, Krejčiřík, Pekárek, Achiles, Janků, Jarský, Mokráš. Střídal: Štětkář. Buchlovice: Hlůšek - Večeřa - Panáček, Kučík, Šarata - M. Vojtěšek, A. Vojtěšek, Schuster - B. Marek, Březina, Dvořák. Střídali: Mikula, Procházka.

BŘEZOLUPY - VÁŽANY 2:0 (0:0)
Jaké počasí, takový fotbal. Za těžkých povětrnostních podmínek toho obě mužstva z fotbalové čítanky příliš nepředvedly. V prvním poločase Vážany svému soupeři stačily fyzicky a dokonce mohli jít do vedení, když měli výhodu pokutového kopu, Machynka ale faul na Vaculíka nepotrestal. Po změně stran začaly svěřencům trenéra Soustružníka docházet síly a zkušenější, byť značně oslabené Březolupy, si vypracovaly více brankových příležitostí a dovedly zápas do vítězného konce. Druhý gól ovšem přidaly až v samém závěru utkání.
Branky: Hrbáček, Johaník. Březolupy: Uhlík – Blažek, Procházka, Drga, Hrabec – Johaník, Baný, Chaloupka, Hubáček – Hrbáček, Hoferek Střídali: Klučka, Pavlík, Šopík. Slovácko-Vážany: Verbík - O. Bilík, Pavlíček, Čevora, Hlaváč - Šuba, Machynka, M. Bilík, Filípek - Vaculík, Hlaváček. Střídali: Švihra, Roubalík, Máčala.

BŘESTEK - ZLECHOV 4:3 (2:2)
V prestižním utkání Zlechov třikrát vedl, Břestečtí ale pokaždé vyrovnali a nakonec ještě strhli vítězství na svou stranu. Utkání jinak bylo vyrovnané a spíše by mu slušela remíza. Zápas rovněž okořenily dvě červené karty, na každé straně jedna.
Branky: Sonntag 2, Stýskal, Zámečník - Kremr 2, Zajíc. Břestek: Zapletal -Čagánek, Vojtěšek, Andrýsek, Zelinka, Frühauf, Sonntag, Matoušek, Zámečník, Stýskal, Ježek. Střídali: Knap, Martinák, Lahola, Koryčánek. Zlechov: Vendel (46. Jakoubek) - Matějka, Ondříšek, Smolek, Šebák - Vaněk, Zajíc, Kedra, Tománek - Ondrůšek, Kremr. Střídal: Velcr.

ST. MĚSTO - HUŠTĚNOVICE 2:2 (1:1)
Vyrovnané utkání skončilo zaslouženou remízou. Huštěnovice sice dvakrát vedly, domácí ovšem pokaždé stačili vyrovnat. Podruhé srovnali krok deset minut před koncem, když pokutový kop proměnil Doseděl.
Branky: Žajdlík, Doseděl z pen. - Trněný, Umlauf. St. Město: Adamík - Žajdlík, Abrhám, Panáček, Šobáň - Hastík, M. Vlček, Botek, Doseděl - Rosůlek, Šopík. Střídali: P. Vlček. T. Vlček, Cebula. Huštěnovice: Střítecký - Malenovský, Šuranský, Černý, Váverka, Klajn, Petrželka, Hruboš, Umlauf, Trněný, Zlámalík. Střídal: Pisklák.