Jak zatím zimní dril probíhá, nám prozradil kouč během poločasové přestávky prvního turnajového utkání.

V Uherském Brodě se už delší dobu mluví o postupu do divize, ale na zvučnější fotbalové jméno, které by v cestě vzhůru mělo pomoci, fanoušci zatím čekají marně…
Nám se hlásí takoví hráči, že kdybychom je angažovali, tak vyhrajeme krajský přebor a troufám si tvrdit, že budeme hrát o postup i v divizi. Ale každý z těchto kluků chce minimálně 15 tisíc korun. Za prvé na ně nemáme peníze a za druhé naše filozofie je hrát a postoupit s vlastními hráči nebo s fotbalisty z nejbližšího okolí.

K žádným změnám v hráčském kádru tedy nedojde?
V přípravě teď máme neuvěřitelných 27 hráčů, včetně těch, co byli na hostování. Trénuje s námi například Boďa, který se vrátil z Rakouska, nebo Mahdalík. Na půlroční hostování přišel ze Strání mladý gólman Tonda Popelka, který bude chytat za dorost a dělat Mirkovi Ondrůškovi dvojku. Už na podzim jsme angažovali Karla Slintáka z Újezdce, se kterým jsem maximálně spokojený. Ten se u nás výborně adaptoval, dal pět branek a měl deset asistencí – to mluví za vše. Jako největší posilu, co za nás bude na jaře hrát, ale vidím Richarda Davida. Je to náš hráč, který se vrátil z hostování. Hrál třeba v béčku Baníku nebo v Ústí nad Labem.

Říkáte, že máte v přípravě sedmadvacet hráčů. Kdy dojde k zúžení kádru?
V přípravě máme ještě čtyři nadějné dorostence a kádr budeme zužovat na osmnáct fotbalistů na konci ledna. Ještě bychom chtěli, aby k nám přišel Dušan Klvaňa, ale tam jsme trošičku zaspali a on zahájil přípravu v Kyjově. Na podzim hrál v Ostrožské Nové Vsi, viděl jsem ho v několika zápasech a je to jednoznačně hráč do základní sestavy. Snad se nám ho ještě nějakým způsobem podaří přetáhnout.

Co ještě máte v plánu do zahájení jarních odvet?
Pojedeme na třídenní soustředění do Starého Hrozenkova. Jinak se budeme připravovat výhradně doma. Trénujeme čtyřikrát týdně plus sobotní zápas.

Stanislav Dufka

Čtěte více: vpravo nahoře Související články