Proto není divu, že kolem něj krouží zájemci z vyšších soutěží. A Spartak by nemusel přijít jen o něho, zájem je také o Dohnalova spoluhráče Romana Sopůška.

Dobří fotbalisté jsou nedostatkovým zbožím a šikovného útočníka abyste hledali pěkně tlustou lupou. Jan Dohnal nasázel v patnácti zápasech jedenáct gólů a i díky němu patří Hluku velmi dobrá čtvrtá příčka. Není divu, že o mladého hráče se zajímají bohaté divizní Šardice, které jsou po podzimu na nejlepší cestě do třetí ligy (Šardice vedou divizní tabulku – pozn. aut.). V hledáčku šardických funkcionářů je i další hráč Hluku – středopolař Roman Sopůšek.

Půjde tedy Spartak na jaře oslabený o své dva nejlepší klenoty, nebo bude v plné síle útočit na čelo tabulky krajského přeboru? Hlucký kanonýr Jan Dohnal svůj odchod zatím jednoznačně nevidí. „S panem Hastíkem (sportovní ředitel Šardic – pozn. aut.) jsem se setkal už dvakrát. Říkal, že mají zájem a já se mám vyjádřit. Zatím si to nechávám projít hlavou. Nabídka je to sice velice lukrativní, ale pro mě je teď na prvním místě škola,“ myslí na zadní kolečka Dohnal, kterému ale nabídka ambiciózního klubu nasadila brouka do hlavy. „V Šardicích jsou nejméně třetiligové, ne-li druholigové podmínky, což vyžaduje skoro každodenní trénink. Teď si nedovedu představit, jak bych to skloubil časově se školou,“ přiznal mladý hráč, který studuje práva v Olomouci.

Pro trenéra Hluku Radka Sopůška by to bylo citelné oslabení kádru. Jak se on staví k případnému odchodu svých opor? „Jsou to mladí fotbalisté, ti kluci potřebují růst. Kdyby ta nabídka byla konkrétní, já osobně bych jim v odchodu nebránil. Zatím ovšem není nic hotové. Pokud vím, tak oficiálně nás ještě nikdo nekontaktoval,“ prohlásil Sopůšek, jehož slova potvrdil i trenér Šardic František Ondrůšek. „Byl jsem na jednom utkání Hluku a musím říct, že zatím jsem se o žádném přestupu s nikým nebavil. Jestli je to aktivita pana Hastíka, tak to nevím,“ doplnil Ondrůšek.

Stanislav Dufka