Pamatujete si, kdy jste naposledy vstřelil gól v dresu Slovácka?
Prvoligový nebo druholigový? Ligový jsme dal v sezoně, kdy jsme sestupovali, proti Teplicím. Druholigový pak za éry bývalých majitelů, a to už je strašně dávno. Který to byl zápas, si už nevzpomenu, ale je to aspoň tak deset let.

Jak se stane, že obránce, který příliš branek nedává, dostane svoje mužstvo do vedení?
Bylo v tom kus štěstí. Míč se ke mně odrazil a já jsem ho chtěl rychle vystřelit na bránu. Trefil jsme to mezi nohy gólmana a tlačil jsem balón do sítě i očima. My jsme hlavně rádi, že jsme znovu po dlouhé době vyhráli. Takže spokojenost.

Oba dva góly byly hodně podobné, padly z bezprostřední blízkosti hostující branky…
My se na góly v letošní sezoně strašně nadřeme. Dneska jsme do toho šli důrazem a hlavně vůlí. Musím přiznat, že obě branky jsme dali trošku se štěstím, ale podařilo se to. Věděli jsme, že HFK Olomouc jenom remizoval, a že když vyhrajeme, tak jim odskočíme na osm bodů a budeme relativně v klidu.

Překvapil vás něčím Sokolov, nebo hrál to, co jste očekávali?
Nečekal jsem, že budou hrát na dva útočníky. Obyčejně tady totiž každý nastoupí jen s jedním. Ale jinak tady hrají všichni na jedno „brdo“ a hlavně brání. Sokolov postavil dopředu dva útočníky a byl v tomto směru odvážnější.

Měli jste dvougólový náskok, ale soupeř se vstřeleným gólem dostal znovu do zápasu…
Ke konci to zase byly nervy. Strachovali jsme se o výsledek a tlačili čas dopředu. Dělali jsme spoustu chyb. V přechodové fázi jsme ztráceli hodně míčů, takže jsme rádi, že jsme to nakonec ubránili.

V útoku Sokolova nastoupil nejlepší druholigový střelec – čtrnáctibrankový Martin Jirouš. Bylo těžké ho uhlídat?
Byl hodně nepříjemný. Nechci ho moc chválit, ale líbilo se mi, jak hrál. Je na něm vidět, že to s balónem umí.

Po delší době si tak konečně můžete užívat tříbodového zisku, že?
Určitě. Dost dlouho jsme čekali, až odskočíme ke středu tabulky. Týden ale asi moc klidný nebude, protože už ve středu jedeme na pohár na Slavii.

Jaký výsledek by byl podle vašich představ v pohárovém zápase v Edenu?
Výhra 1:0! (smích) Ale teď vážně. Slavia hraje nejlepší fotbal u nás a my se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek, aby bylo o týden později na Slovácku o co hrát. My se tam pojedeme rvát a nedarujeme jim ani metr trávy.

Čtěte také:

Slovácko konečně vyhrálo

Stanislav Dufka