Natěšení hráči i fanoušci Slovácka tak museli skousnout těsnou porážku.

1. FC SLOVÁCKO – PLZEŇ 2:3 (1:3)

Slovácko začalo návrat do nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Už ve 4. minutě se do míče kousek za šestnáctkou opřel Petr Švancara, balón ve vzduchu opsal oblouk a zapadl přesně k pravé tyči plzeňské brány – 1:0. Více než šesti tisícovkami zaplněný stadion šílel, jenže brzy jej zchladila studená sprcha.

Domácí nedokázali odkopnout míč od vlastní šestnáctky, ten se dostal ke Střihavkovi a plzeňský útočník parádní ranou vyhnal pavouky z levé šibenice – 1:1. Domácí to ovšem nezlomilo a měli šance jít opět do vedení. Švancarovi ale v poslední chvíli vypíchl míč Limberský a Chmelíček orazítkoval pouze břevno. „Byla velká škoda, že jsme nedali gól, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak,“ povzdychl si domácí kouč Josef Mazura.

Po půlhodině hry totiž dvakrát krutě uhodila Plzeň. Nejprve potrestal špatnou Urbánkovu rozehrávku slalomem a střelou bodlem Petržela, vzápětí se opět do šibenice parádně trefil Rýdel – 1:3. „Přestože pro nás zápas po krásné brance domácích nezačal dobře, první půli jsme zvládli na jedničku, když jsme zahráli tak, jak bychom chtěli hrát,“ podotkl plzeňský trenér Pavel Vrba.

Slovácko se vrátilo do hry deset minut po přestávce. Průnik s velkou chutí hrajícího Clebera zastavil až faulem plzeňský gólman a kopala se penalta. Při té zachoval Švancara chladnou hlavu, Ticháčka nechal skočit do prázdna a technickou střelou poslal míč k levé tyči – 2:3. „Útočník je od toho, aby dával branky, a v tomto směru jsem s Petrem maximálně spokojený,“ uvedl na Švancarovu adresu domácí trenér.

Zaplněné tribuny pak hnaly Slovácko za vyrovnáním, ale marně. Žádnou vyloženou šanci si už domácí nevytvořili, nedovolali se ani odpískání druhé penalty za ruku jednoho z plzeňských hráčů v šestnáctce. „Chci se na to podívat na videu, jestli byla nebo ne,“ řekl Josef Mazura, který se ale na tento okamžik nijak nevymlouval. „Plzeň nás v první půli přehrávala ve středu hřiště, navíc dala tři krásné góly, které se nedaly chytat. Kluci sice do poslední minuty bojovali a chtěli utkání zvrátit, nakonec to ale nevyšlo,“ dodal kouč Slovácka.

Jeho protějšek Pavel Vrba byl samozřejmě spokojený, přiznal však, že jeho mužstvo vyhrálo se štěstím. „Od šedesáté minuty jsme se strachovali o výsledek. Nakonec jsme ale měli víc štěstí než domácí a zvítězili jsme. Teď ale musíme tento výsledek potvrdit i doma, snad nebude platit ‚první vyhrání z kapsy vyhání‘,“ uzavřel plzeňský kouč.

Branky: 4. a 56. z pen. Švancara – 11. Střihavka, 31. Petržela, 35. Rýdel. Rozhodčí: Příhoda – Filípek, Pelikán. ŽK: Valenta, Urbánek, Abrahám – Hájovský, Limberský, Ticháček, Rýdel, Jiráček. Diváci: 6250. 1. FC Slovácko: Filipko – Randa (82. Struhár), Šimáček, Formánek, Urbánek – Racko (46. Fujerik), Abrahám, Valenta (69. Perůtka), Cleber – Chmelíček, Švancara. Trenér: J. Mazura. Plzeň: Ticháček – Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks – Petržela (80. Rajtoral), Rýdel, Horváth, Kolář (60. Krbeček), Jiráček (88. Navrátil) – Střihavka. Trenér: P. Vrba.

Čtěte také:

Švancara: Fantastickým divákům to musíme vrátit

Bývalá šéfka: Mužstvo se musí víc sehrát

Bodlo z nouze Filipko neviděl

Pohled O spokojenosti po prohře