„Nechceme být prvním mužstvem, které tuto šňůru přeruší,“ říká trenér Slovácka Josef Mazura. Jedním dechem však dodává: „Už jsem takových zápasů pár zažil a vždycky to bylo velice těžké. Stejné to bude i tentokrát. Bylo by hodně zrádné si myslet, že nám domácí body jen tak odevzdají. Nesmíme vůbec nic podcenit. Ani jeden souboj, ani jeden balón. To by se nám totiž mohlo vymstít,“ je si vědom zkušený kouč.

S Fulnekem to jde na jaře hodně z kopce. Klub je v úpadku a tým v zimní přestávce opustily všechny opory a známé tváře. „Ti dobří jsou pryč, na druhou stranu jsou teď hodně nečitelní. Bude důležité, abychom soupeři vnutili naši hru,“ přeje si Josef Mazura, který chce na hřiště poslat hodně ofenzivní jedenáctku. „Chceme vyhrát, tak musíme útočit,“ podotýká lakonicky. V ofenzivních manévrech ale bude postrádat Clebera, který nasbíral čtyři žluté karty.

Slovácko se ovšem bude muset řídit heslem, které říká, že nejlepší obrana je útok. Úplně se mu totiž rozpadla vychvalovaná obranná čtveřice. Mimo hru jsou kvůli karetním trestům Kubáň s Formánkem, zdravotní problémy má i Němčický a dlouhodobě mimo hru je Jurkič. Trenéři mají hodně omezený výběr, k Randovi mají z A-týmu k dispozici už pouze Šimáčka a Hrotka. Šanci tak zřejmě dostane někdo z juniorky.

V posledním zápase Slovácko doma totálně propadlo a po zásluze prohrálo s Karvinou. „Možná se na tom zápase podepsalo, že jsme byli psychicky i fyzicky vyčerpaní. To už teď ale nehrozí, měli jsme týden na to dát se dohromady. Do Fulneku rozhodně jedeme vyhrát,“ slíbil Mazura

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Šimáček, Hrotek, Polák – Fujerik, Kordula, Perůtka, Kazár – Chmelíček, Ondřejka.