Ještě před ním Slovácko získalo brazilského záložníka Clebera, který by měl při zranění Gondy vyřešit problém na levé straně záložní řady. Definitivně se naopak uzavřelo nepovedené angažmá Jana Bergera.

Vedení Slovácka přivedlo do klubu již pět nových hráčů. K Holubovi, Kordulemu a Kazárovi naposledy přibyli Lukáš Fujerik a Cleber Silva Nascimento. „Ihned po mém příchodu jsme si stanovili určitý systém, který se teď snažíme naplňovat,“ říká ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. „Ještě zbývá vyřešit příchod tvořivého záložníka a kádr pro jaro bude kompletní,“ dodává.

Mozkem mužstva by se mohl stát Francouz Hani, kterého klub v minulém týdnu testoval, nebo zatím neznámý fotbalista, o něhož hradišťský klub usiluje.
„Je to hráč, který má ligové parametry, víc ale zatím nemohu prozradit,“ uvedl Vladimír Krejčí. Ve Slovácku teď budou porovnávat kvality obou hráčů, jejich cenu a podmínky, za jakých ve Slovácku působili.

Obě již známé posily - Fujerik a Cleber - přicházejí do klubu na půlroční hostování. Zatímco u brazilského záložníka je ve smlouvě pamatováno na opci, u Fujerika se o ní ještě bude jednat. „Někomu nemusí být po chuti, že přivádíme hráče jen na hostování. My jsme se však rozhodli, že nechceme riskovat velké investice a hráče si nejprve pořádně prověříme,“ vysvětlil Krejčí.

Pětadvacetiletý Fujerik je odchovancem sousedního Zlína, do Jablonce přišel na začátku roku 2008. V první lize nastoupil ke čtrnácti zápasům, ve kterých vstřelil jednu branku. Je typem brejkového útočníka, může hrát i na pravé straně zálohy.

Brazilská akvizice Cleber Silva Nascimento, který do Uherského Hradiště přichází z Artmedie Bratislava, by měl být jednoznačnou posilou do základní sestavy. V letošní sezoně odehrál na Slovensku čtrnáct utkání, ve kterých se dokázal dvakrát střelecky prosadit. „Je to kvalitní levák, který hrál pravidelně slovenskou ligu. Určitě do týmu přinese kvalitu a zvýší konkurenci na levý kraj zálohy,“ dodal k příchodu dvaadvacetiletého středopolaře Vladimír Krejčí. Cleber v minulosti působil mimo jiné i v arménském klubu Mika Aštarak, v jehož dresu si vyzkoušel i předkolo Ligy mistrů.

Slovácký klub naopak definitivně opouští Jan Berger. Syn slavného otce přišel do klubu před půl rokem jako velká posila z Třince, jenže se v týmu vůbec neprosadil a více času než na hřišti strávil na lavičce náhradníků. Vedení klubu se s Bergerem dohodlo na rozvázání smlouvy.

Další dva nechtění hráči - Martin Psohlavec a Tomáš Ineman - se zatím stále připravují s B-mužstvem a současně si hledají nové angažmá. „Od manažera jsem slyšel, že o Inemana má zájem několik klubů, tak uvidíme. Nám se však zatím s konkrétní nabídkou nikdo neozval,“ prohlásil Vladimír Krejčí.