Domácí totiž chtějí vyhrát a definitivně se tak zbavit starostí se záchranou.

„Je to tak. Bude to hodně důležitý zápas. Chceme získat tři body, abychom v závěru sezony měli klid,“ potvrdil trenér Slovácka Josef Mazura. „Navíc hrajeme doma, takže se od nás vítězství očekává, je to povinnost.“

Nikdo v Uherském Hradišti ale nečeká, že Karvinští přijedou a body jen tak odevzdají. To v žádném případě. „Mají silné mužstvo, určitě nás nečeká nic jednoduchého. Hlavně si budeme muset dát pozor na jejich ofenzivu. Mají šikovné útočníky i záložníky a dávají hodně gólů,“ všimnul si Mazura, který nečeká, že soupeř přijede betonovat. Svému týmu naordinuje útočnou taktiku. „Chceme hrát hodně dopředu, abychom si mohli vytvořit co nejvíc šancí a dát z nich nějaké góly,“ plánuje kouč Slovácka.

Jeden útočný buldozer mu ale možná bude scházet. „Aleš Chmelíček měl otřes mozku, takže ve čtvrtek netrénoval. Uvidíme, jestli se dá do pořádku,“ říká Mazura, který bude určitě postrádat Lukáše Kubáně, jenž je v trestu za žluté karty. Kdo jej na levém okraji obrany nahradí, nechtěl zkušený kouč prozradit.

Výkop zápasu je tradičně v sobotu v 19 hodin.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Šimáček, Formánek, Němčický – Fujerik, Kordula, Perůtka, Cleber – Chmelíček, Ondřejka.