Jestli nejlepšímu kanonýrovi soutěže i po dvou měsících vydržela stará forma, o tom se mohou fanoušci poprvé přesvědčit v neděli, kdy se Slovácko představí v klokaním království – v Ďolíčku.

BOHEMIANS 1905 – 1. FC SLOVÁCKO

neděle 17.00

bilance: 2 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 0 porážek, skóre 3:0.

Poprvé se rovněž naostro ukáže, jak bude fungovat Švancarova spolupráce s Lukášem Zelenkou, od které si v Uherském Hradišti hodně slibují. Premiérově si spolu zahráli minulý týden v přípravném duelu proti Senici. „Oba dva se jevili dobře. Mělo by to fungovat. Samozřejmě jsem rád, že Švanci už bude nachystaný,“ těší se na návrat nejlepšího hráče mužstva do sestavy trenér Josef Mazura.

Právě Švancara je pro domácí zdaleka největším strašákem. „Na české poměry je to opravdu výjimečný hráč. Hra Slovácka na něm dost zásadně stojí. Když jim po výborném začátku vypadl, nedokázali jej nahradit,“ poznamenal Pavel Hoftych, trenér Bohemians 1905, který už spřádá plány, jak ofenzivní choutky slováckého filuty zarazit. „V hlavě už něco mám, ale nechám si to pro sebe. Jak jsem říkal, on je na české poměry opravdu výjimečný. Nejen, že se umí pomazlit s balonem, ale naučil se i bojovat a hrát pro mužstvo. Každopádně na něj nemá cenu hrát osobní obranu, ale nějak si s ním určitě poradíme,“ slíbil Hoftych

Slovácku přišla vhod reprezentační pauza. „Potrénovali jsme, vedle duelu v rakouském Hohenau jsme také zapracovali na kondici, vypočítal Mazura, podle kterého bylo velice cenné, že si mužstvo odpočinulo i po psychické stránce.

Hradišťský tým teď čekajé dva zápasy pravdy. Po duelu v Praze totiž doma přivítá další mužstvo z dolní poloviny tabulky – Kladno. Hradišťský kouč se nechal slyšet, že by byl spokojený se čtyřmi body. Kdyby jich ovšem bylo šest, určitě by se nezlobil.

„Mužstvo je na Bohemku dobře nachystané a kluci se na zápas těší,“ hlásí Mazura. Jeho svěřenci pojedou do Ďolíčku s otevřeným hledím, zároveň se chtějí poučit z předchozích nezdarů. „Je potřeba neudělat individuální chybu, abychom nemuseli dotahovat nepříznivý stav. Musíme se také připravit na bouřlivé prostředí, které v Ďolíčku určitě bude, a prezentovat se tam svojí hrou. Určitě budeme chtít po dlouhé době vstřelit branku a přivést domů nějaké body,“ plánuje Mazura.

Domácí jim ale určitě nic nedarují zadarmo. „Rozhodně je nesmíme nijak podcenit, naopak. Není to typický nováček, mají dost peněz a nakoupili spoustu kvalitních hráčů. Bude to určitě velmi těžký zápas, který ale budeme chtít pochopitelně vyhrát,“ nechal se slyšet Pavel Hoftych

Slovácko opět neocestuje do hlavního města kompletní. Během přestávky se totiž všichni marodi nestihli uzdravit. „Zdravotní stav mužstva se příliš nevylepšil. Stále nám chybí dlouhodobě zranění Fujerík a Gonda. Další marodi Kubáň, Formánek a Filipko začali s tréninkem. Uvidíme, jak to s nimi bude vypadat před utkáním,“ dodal na závěr nepříliš optimistiky Mazura.

Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Randa, Němčický, Struhár, Urbánek – Ondřejka, Kordula, Zelenka, Perůtka – Švancara, Chmelíček. (ms)