Největší pozornost fanoušků bude jistě upřena k nové posile Lukáši Zelenkovi, který by se měl stát novým mozkem mužstva.

1. FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA

sobota 3. října v 16.00

bilance: 17 zápasů, 4 výhry, 5 remíz, 8 porážek, skóre 17:27

Jestli ovšem blonďatý andílek nastoupí v základní sestavě, nechtěl domác kouč prozradit. „Ještě máme před sebou jeden trénink, rozhodneme se až potom,“ mlžil Josef Mazura. Těžko si ovšem představit, že by služeb kreativního záložníka nevyužil. A to přesto, že poslední ostrý zápas odehrál Zelenka v belgické lize před měsícem.

Indicie jasně napovídají: Zelenka bude na hřišti.

Leccos ostatně naznačují i další slova Josefa Mazury. „Vázl nám přechod do útoku, záložní řadu jsme proto potřebovali doplnit. Lukáš je hráč, který dokáže dát hře myšlenku, podržet míč, poslat kolmou nahrávku. Naší hře by to mělo hodně pomoci,“ přidal domácí kouč stručnou charakteristiku někdejší hráče Sparty. „Tak kvalitní hráč dá týmu vždycky nový impuls,“ myslí si i trenér Baníku Miroslav Koubek. „Na druhou stranu nemůže fungovat sehranost. Co převáží, to ukáže zápas,“ dodal.

Slovácko čeká na plný bodový zisk od 22. srpna, kdy porazilo Bohemians Praha. Výhra je nutností. „Pro mě osobně je to zápas podzimu. Potřebujeme získat tři body za každou cenu a mužstvo musí nechat na hrací ploše duši,“ burcuje domácí lodivod.

Jenže Ostravě se letos daří a Mazurovy svěřence tak nečeká nic jednoduchého. „Baník dobře vstoupil do soutěže a v tabulce je oprávněně tam, kde je,“ oceňuje kvality soupeře Mazura, který varuje především před ofenzivní silou. „Hrají kombinační fotbal, mají také nebezpečné hráče v útoku, kteří dokáží zakončit. Ať je to Zeher či nově i Strnad nebo Varadi s Ličkou, kteří umí vystřelit z dálky. V mužstvu jsou i další výborní hráči. Lukeš dokáže dát hře smysl, dobře kope i standardní situace. V těchto momentech jsou prostě silní.“

Baník se v posledních zápasech prezentoval solidními výkony, bodů ale příliš nezískal. To by chtěl v Uherském Hradišti změnit. „Zaznamenali jsme, že se naše výkony líbily, ovšem získali jsme jen bod, a to je málo. Na Slovácku chceme pohledný výkon okořenit vítězstvím. Co je platné, že jsme za poslední zápasy měli dost šancí? Pokud chceme zůstat nahoře, potřebujeme bodovat,“ řekl kouč Baníku Miroslav Koubek.

Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Kubáň, Formánek, Šimáček, Urbánek – Valenta, Zelenka, Perůtka, Cleber – Chmelíček, Smetana.