Fanoušci pochopitelně nejsou spokojení, kritizují jak výkony, tak především výsledky mužstva. Teď jim navíc sami fotbalisté dali do ruky mocnou zbraň - po prohraném zápase v Třinci to prý někteří z nich pořádně roztočili v jednom baru v Kunovicích.

Proudem měl údajně téct zejména vyhlášený rum Bacardi… „Jestli je to pravda, tak to je tedy opravdu síla,“ zareagoval překvapeně trenér Leoš Kalvoda, když se od nás nepříjemnou novinku dozvěděl. Do té chvíle o tom, co se píše na internetu, neměl nejmenší tušení. „Hráčům samozřejmě nezakazujeme, aby si zašli někam sednout. Ale všichni vědí, co si mohou a nemohou dovolit,“ povzdechl si. Jaké z jednání fotbalistů vyvodí důsledky, však nedokázal říct. „Je to pro mě čerstvá informace, takže to určitě chápete.“ Dá se ale očekávat, že svou přísností známý kouč to dá hříšníkům pořádně „sežrat“.

Že si sportovci obecně rádi vyhodí z kopýtka, je známá věc. Většinou se tak však děje v době, kdy je co slavit, nebo jde tým hromadně „posedět“, když je potřeba něco zlomit. Popíjení několika jedinců ale ani do jedné z těchto kategorií jaksi nezapadá. Je to nefér vůči vedení klubu, trenérům i spoluhráčům. A hlavně - jako podraz to berou fanoušci, kteří s klubem žijí. „Já mám náš fotbal až moc blízko srdci a nemíním tolerovat to, že mladí borci, kterým je jedno, za koho kopou a nemají k místnímu fotbalu vztah, budou někde v baru vypití sobota neděle jak telata a na hřišti skutek utek,“ zlobí se právem jeden ze skalních příznivců.

Jediný způsob, jak se z problémů dostat, je jasný: „Musíme začít vyhrávat,“ uhodil hřebíček na hlavičku trenér Slovácka Leoš Kalvoda. Mužstvo je teď dole, ode dna se ale nejlépe odráží. „Musíme začít víc riskovat, proto dostanou šanci další mladí hráči,“ naznačuje předsedkyně představenstva klubu Marcela Mrázková strategii, kterou ve Slovácku zvolili. „Žádné hráče ale neodepisujeme, jen prostě místo chybujících fotbalistů nastoupí jiní,“ říká Mrázková, která věří, že mužstvo špatné výsledky brzy zlomí a na konci se bude v Uh. Hradišti slavit postup do I. ligy. „Je to dlouhá cesta a pořádně trnitá. Naše cíle se ale nemění a já jsem přesvědčená, že to zvládneme.“

Konkrétní změny jsou na trenéru Kalvodovi, ten však zatím nechce být příliš konkrétní. Manévrovací prostor se mu navíc zúžil kvůli trestům za žluté karty. Mimo hru budou Kaspřák, Görner a Šultes, otazník visí také nad Vrbou, který se v Třinci červenal. „Někteří z nich by stejně nehráli,“ neláme si s tím příliš hlavu Kalvoda, který chce hlavně oživit útočnou hru. „Naše výkony nebyly špatné, ale jen mezi šestnáctkami. To se musí změnit!“

A jak to viděli fanoušci?

Chlastali jak telata?

Ve fotbalovém Slovácku to vře. Po nevydařeném startu do jarní části je naštvané vedení, trenéři, fanoušci. Někteří hráči si však z toho zřejmě těžkou hlavu nedělají. Alespoň to vyplývá z jejich „profesionálního“ chování po prohraném utkání v Třinci. Příspěvek z diskuse fc.slovacko.com hovoří za vše…

TAK, A DOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prohrát u posledního je ostuda!!!!!!!!!! Asi se už někteří hráči viděli v Kunovicích v baru naproti kostela a málo se soustředili na zápas. Nejsem z těch, co by tyto věci pravidelně řešili a kdo mě zná, to ví. Ale taky ví i to, jaký je můj vztah k místnímu fotbalu. A proto tady uvedu, jak hráče moc mrzela prohra v Třinci. Řimaldo-Bálešák!!! 25. 3. 2008, úterý, [21:15]

První si dovolím pár citací. „Z naší strany to byla nedisciplinovanost, která se již nesmí opakovat,“ hřímal Kalvoda po utkání v Sokolově, kde jeho svěřenci vedli už 2:0 a pak nepochopitelně zápas ztratili. Jenže v Třinci se k bezkrevnému výkonu přidala i okénka v obraně. Kalvodovi nezbývalo nic jiného, než si povzdychnout. „Z výkonů některých hráčů jsem hrozně zklamán,“ tvrdí Kalvoda. „Prostě netáhneme za jeden provaz,“ vystihuje atmosféru na hřišti Pavel Šultes (les, DDK 25. 3. 2008).

Podle mě by ale pan trenér Kalvoda byl spokojený s výkony, které hráči předvádějí již ve zmiňovaném baru. Tam nejspíš táhnou za jeden provaz! Netvrdím ale, že tam své předzápasové soustředění nebo pozápasový rozbor absolvují všichni. Ale 5 až 6 hráčů, kteří hrají i základ, si myslím, že je až až. Člověk si řekne: Proč zrovna v Kunovicích? Odpověď je velmi jednoduchá - tam je málokdo vyčenichá. Jenže si asi neuvědomují, že Hradiště je malé a nic se tady neututlá. S tím máme zkušenosti, si myslím, všichni. Jména pro dnešek zatím vynechám, ale apeluji jak na hráče, aby se podobných výkonů vzdali a předváděli je raději na hřišti, tak na vedení, aby si hráče líp ohlídalo. Já mám náš fotbal až moc blízko srdci a nemíním tolerovat to, že mladí borci, kterým je jedno, za koho kopou a nemají k místnímu fotbalu vztah, budou někde v baru vypití sobota a neděla jak telata a na hřišti skutek utek!

Borci, jestli jste si to šli konečně vyříkat, tak bych to bral. Akorát že na můj vkus si to vyříkáváte až moc často. Chcete se pořád všichni srovnávat s Evropou, tak se srovnávejte i tady. Tam by se s váma nikdo ani nebavil. A pokud chcete jít na pivo nebo na bacardi, tak pak ale hrejte. Já si taky dám, ale ode mě nečeká minimálně 5000 lidí výkony a postup do ligy! Buďte tedy tak laskaví a začněte hrát a táhnout za jeden provaz tam, kde máte a za co jste placení!!!!! Doufám, že vám budu moct v sobotu poblahopřát při děkovačce za 3 body. (DĚKUJI! M. Řimák)