Na moderní hradišťský stadion teď ovšem zavítá poslední celek tabulky a čeká se jasná výhra domácích, která by měla Gondu a spol. nakopnout ke světlejším zítřkům. Pokud ovšem zápas skončí jiným výsledkem, s velkou pravděpodobností to bude znamenat konec trenéra Jurkemika.

„To ultimátum (zisk přinejmenším čtyř bodů za zápasy v Karviné a s Fulnekem - pozn. aut.) zaznělo, a pokud vím, tak stále platí,“ počítá s nejhorším Ladislav Jurkemik. „To byste se ale museli zeptat spíš vedení. Já se tím nezabývám, soustředím se na naši hru,“ dodal slovenský trenér.

Slovácko v týdnu vyřadilo z pohárové soutěže prvoligové Kladno, šéf hradišťské lavičky z toho však rozhodně nemíní žít. „Teď nás čeká mnohem těžší a důležitější zápas,“ nemíní se k pohárovému klání vracet. Přesto by byl rád, kdyby jeho mužstvo navázalo na zlepšený výkon z druhého poločasu. „V tom prvním jsme totiž měli špatný pohyb, prohrávali jsme všechny souboje a hlavičky, u odražených balónů jsme byli pozdě,“ vyjmenoval Jurkemik, čeho by se při duelu s Fulnekem měli jeho hráči vyvarovat.

Přestože věří ve výhru svých barev, varuje před kvalitou soupeře. „Hlavně se nesmíme dívat na tabulku, soupeř se totiž neporazí sám jen tím, že je poslední,“ říká důrazně Jurkemik. „Fulnek má totiž ve svém středu spoustu výborných hráčů, předvádí dobrý fotbal, jenže nedává góly.“ Kouč Slovácka spatřuje určitou paralelu mezi oběma dnešními soupeři. „V loňské sezoně se také do posledních kol pohybovali na špici tabulky a letos se jim výsledkově nedaří.“ Kde jsou slabiny Fulneku, o tom hovořit nechce. „To si nechám pro sebe,“ podotýká pouze Jurkemik.

Slovácko se v důležitém zápase bude muset obejít bez Kubáně, který si odpyká trest za čtyři žluté karty, a také bez Matůše. „Má problémy s třísly a podzim pro něj skončil,“ uvedl trenér Jurkemik, který už naopak bude mít k dispozici uzdraveného Randu.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko - Němčický, Formánek, Ineman, Lysoněk - Stýskala, Randa, Berger, Gonda - Čtvrtníček, Chmelíček.