SLOVÁCKO - ZLATÉ MORAVCE 0:0

Do utkání zasáhl francouzský záložník Hani, který je s klubem z Uherského Hradiště domluvený na přestupu. Hani šel na hřiště ve 25. minutě, kdy odstoupil zraněný Aleš Chmelíček. „Má problém s kotníkem, doufám ale, že to nebude nic vážného,“ řekl trenér Slovácka Josef Mazura na adresu věčného smolaře.
Jeho svěřenci působili od začátku aktivnějším dojmem. Do vedení mohli jít už po šesti minutách, jenže křížná střela Fujeríka orazítkovala jenom tyč. Blízko branky byla i další nová akvizice Holub. Jeho ránu však zablokovali zadáci.

Po obrátce byli chvíli lepší hosté, jejich největší šance ale pochytal Filipko. Dvacet minut před koncem sice vstřelil Sládek krásný gól, kvůli ofsajdu ale nebyl uznán. Slovácko tak zatím vstřelilo v osmi přípravných zápasech pouhých šest branek. Nový trenér Mazura to ale s produktivitou nevidí tak černě.

„S útokem má každé mužstvo problémy. Hlavní věc je, že se do šancí dostaneme. Ofenzivní fáze ale není jenom o tom, jak hrají útočníci. Je potřeba podporovat útok i ze zálohy a také víc střílet na bránu. Bez toho ten gól nemůžeme dát. Dneska jsem se díval na statistiku a vystřelili jsme jenom jednou. To je hrozně málo, hrozně málo!“ lamentoval Josef Mazura.

Slovácko: Filipko - Randa, Šimáček, Formánek, Přílučík (46. Ribeiro) - Fujerik, Perůtka, Kordula (25. Hani, 70. Stýskala), Cleber (46. Kazár) - Chmelíček (25. Matůš, 80. Přílučík), Holub (46. Sládek).

Stanislav Dufka