Už vlastně v prvním poločase rozhodl dvěma zásahy o tom, že tentokrát se body z Uherského Hradiště exportovat nebudou.

Úvodní gól sice vstřelil ze tří metrů, ale rozhodně nebyl tak snadný, jak ho viděli diváci z tribuny. „Míč tečoval Míša Hrotek a balon poskakoval na malém vápně, musel jsem si ho sklepnout na prsa a hlavně přesně zamířit. Není nic zvláštního, že i z takové pozice se dá snadno přestřelit branka,“ dobře ví Chmelíček.

Nejkrásnější akce zápasu přišla před jeho druhým zásahem po necelé půlhodině hry. Kapitán Pavel Němčický vyslal po pravé straně Ondřeje Čtvrtníčka, který prudkým přízemním centrem našel Chmelíčka, jenž špičkou kopačky skóroval podruhé. „Celý týden jsme na tréninku zkoušeli přesně takové situace. Musel jsem jít sice do skluzu, ale musím přiznat, že jsem měl i štěstí, že se míč neodrazil od vrchní tyče ven,“ přiznal střelec tří branek Slovácka v této sezoně.

Moc nechybělo a mohl se dokonce radovat z hattricku. Dvacet minut před závěrem mu aktivní Michal Gonda přihrál do ideální pozice, ale tentokrát byl gólman Olomouce proti. „Je jasné, že to byla šance, ale je důležité, že jsme konečně vyhráli. Měli jsme ze tří zápasů jeden bod a před utkáním na nás ležela jakási deka, i když jsme jak v Opavě, tak i v Jihlavě nehráli špatný fotbal,“ pravil domácí kanonýr.

Úspěšnou premiéru v bílém dresu Slovácka si tak užil i Richard Hrotek. Posila zadních řad, která přišla v létě z prvoligového Jablonce, měla přitom ze soupeře obavy. „Přece jenom máme nějaké ambice a jeden bod ze tří zápasů byl žalostně málo. Všichni jsme před utkáním cítili tlak na vítězství. Chtěli jsme prostě vyhrát, a to se podařilo. Druhou půlku jsme trošičku přestali hrát, ale soupeř si žádnou gólovou šanci nevypracoval,“ líčil ostřílený obránce.

Stanislav Dufka