ČESKÉ BUDĚJOVICE – 1. FC SLOVÁCKO 4:2 (2:1)

Hosté začali na jihu Čech výborně a v první půlhodině Jihočechy téměř nepustili ke slovu. Ze dvou vyložených šancí navíc jednu proměnili, když Mlátilík hlavou zužitkoval Kerbrův centr, a zaslouženě vedli. „Jenže pak jako by na na nás dolehla únava z dlouhé cesty a domácí nás začali přehrávat,“ uvedl trenér Slovácka Jiří Dekař.

Vyústěním domácího tlaku byla vyrovnávací branka, dvě minuty před přestávkou se navíc Budějovičtí po (ne)šťastně tečované střele dostali do vedení. Po změně stran šel náš výkon nahoru, jenže místo vyrovnání jsme inkasovali třetí gól, když ze sebe nechala udělat solné sloupy pravá strana naší obrany,“ posteskl si Dekař.

Jeho svěřenci se však ještě jednou zvedli a tři minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje Reinberk, jenž po faulu na Diviše proměnil penaltu. V samotném závěru utkání hosté zahrávali standardku a celé mužstvo se, až na brankáře Remeše, nahrnulo do šestnáctky domácího týmu. Nešťastnému Konvalinkovi se ale nákop vůbec nepodařil, míče se zmocnili domácí a po rychlém protiútoku završili na konečných 4:2. „Někteří kluci budou muset přidat. Liga se hraje v úplně jiném tempu, než na jaké byli zvyklí,“ uzavřel Jiří Dekař.

Branky hostí: Mlátilík, Reinberk z pen. Slovácko: Remeš - Bučák (22. Konečný), Hrdina, Mlátilík, Konvalinka - Polák, Reinberk, Pechal (60. Šenk), Višváder (55. Diviš) - Ivančic, Kerbr. Trenér: J. Dekař.