„Už aby se vrátil,“ přáli si v klubu. Dočkali se. Přezdívaný mercedes zase bavil svou nespoutaností, zase zlobil. A navíc: Slovácko vyloupilo Bohemians 1905 1:0 brankou Korduly, po akci, kterou vypracoval – hádejte kdo…

Běžela 70. minuta, Švancara se ploužil k rohovému praporku, nikým nesledovaný. „Rozcvičoval se tam Zelí (Luděk Zelenka, útočník Bohemians 1905, pozn. red.), tak jsem ho chtěl pozdravit. A navíc nikdo se mnou nešel, tak jsem houkl na Naďu Urbánkovou (Aleš Urbánek, obránce Slovácka, pozn. red.), ať mi to postrčí…“ popisoval Švancara.

Z nenadálé rozehrávky padl jediný gól zápasu!

„Věděli jsme, že Švanci je dost kvalitní fotbalista, že neustále vymýšlí nějaké capiny. Proto nechápu, že si ho nikdo nevšímal. Je to pro nás drahý trest. Odpovídala by spíš remíza,“ litoval Pavel Hoftych, kouč Bohemians 1905.

Když Švancara hrál, Slovácko v prvních pěti kolech získalo šest bodů, sám útočník nasázel pět branek. Jenže 22. srpna přišel diskutabilní zákrok na obránce střížkovských Bohemians Praha Heidenreicha. Za úder loktem, kdy tekla krev, si klub následně a úspěšně stěžoval u disciplinární komise. Od té doby, při absenci Švancary, Slovácko branku nedalo. Až zase nyní.

Ale opakovaly se i lokty. Z kraje průměrného zápasu Švancara až moc rozpažil a v souboji s Jindřiškem opět tekla krev. Za podobný zákrok „mercedes“ nevyjel na hřiště dva měsíce. „No, já jsem z toho byl hotovej. Už jsem se zase viděl mimo hru. Ale bylo to nezaviněné. Jsem rád, že se i domácí klub nezlobil, že to přijali jako nehodu. Je vidět, že je Bohemka a Bohemka,“ oddechl si Švancara.

Bohemians 1905 – 1. FC Slovácko 0:1

Branky: 72. Kordula

Poločas: 0:0

Bohemians 1905: Sňozík 2 – Jindříšek 3, Cseh 2, Nikl 2, Rychlík 3 – Bartek 3 (79. Luděk Zelenka), Hrdlička 3, Hašek 4 (66. Ibragimov), Štohanzl 3 – Škoda 3, Kaufman 3 (72. Dian). Trenér: Hoftych.

Slovácko: Vašek 2 – Randa 3, Struhár 3, Němčický 2, Urbánek 3 – Racko 3, Kordula 3, Lukáš Zelenka (28. Valenta), Cleber 2 – Švancara 2 (87. Abrahám), Chmelíček 4 (59. Ondřejka). Trenér: Mazura.

Rozhodčí: Zelinka 4 – Filípek, Čecháček. ŽK: Škoda – Urbánek.

Diváci: 5 748.