Mužstvo se ovšem bude muset vypořádat s mírným handicapem, nebude se totiž moci spoléhat na domácí prostředí. „Přes zimu jsme z obecního rozpočtu získali tři sta tisíc korun na obnovu našeho hřiště, které ale spíše připomínalo tankodrom, a hned jsme se na to vrhli,“ říká sekretář FC Babice Bronislav Hrdina. Tým bude hrát své domácí zápasy v sousední Spytihněvi, jeden zápas odehraje i v Kudlovicích. Babičtí svůj celek posílili a kvalitnějším fotbalistům by výborné povrchy na těchto hřištích měly vyhovovat.

Nejzářivější posilou je bezesporu velezkušený Libor Soldán, který přišel na hostování z Hluku. Jak se vlastně do Babic dostal? „Emil Horníček, který tady trénuje, dělá se mnou v práci a už půl roku mě přemlouval, abych jim pomohl. A tak jsem tady,“ říká zkušený exligový harcovník. „Šedý vlk“ Soldán v dobách své největší slávy válel jako útočník, poslední dlouhá léta ale spíše hrával v obraně. Při své premiéře v babickém dresu se ale opět objevil v útoku a hned také osvědčil svůj čich na góly. „Místo v sestavě jsem si nevybíral. Řekl jsem, že budu hrát tam, kde mě trenér bude potřebovat,“ nebrání se ani případnému návratu do zadní linie. Právě vzadu to aspirantovi na postup hodně skřípalo. „Udělali jsme hodně chyb, z výsledku jsme zklamaní,“ přiznává Soldán. „Musíme se zlepšit a vyhrávat.“

Dalšími posilami jsou Tomášové Slavík (hostování ze Spytihněvi) a Morava, který přestoupil z Mařatic. „Cílem je jednoznačně postup. V neděli hrajeme zřejmě rozhodující zápas sezony v Podolí, tak uvidíme,“ uzavírá sekretář klubu Bronislav Hrdina.