Jeho svěřencům právě začala nejméně oblíbená část sezony - zimní příprava. Rozcvičku a krátké zapracování sice vedl jeho asistent Jan Palinek, při hře na dvě brány však byl pořádně slyšet hlavní kouč, který hráče často chválil, dokázal je však i pořádně vyplísnit za nepovedenou přihrávku či špatné postavení.

Ještě před dvěma dny bylo počasí pro fotbalisty takřka ideální. Mávnutím kouzelného proutku se ale všechno změnilo a celou republiku zasypal sníh. Štve vás sněhová nadílka, nebo to berete tak, že se prostě nedá nic dělat?
Je leden a já si myslím, že sníh k lednu patří. Teď prostě napadl a my se s ním musíme vyrovnat. Počasí je takové jaké je, trénují v něm všichni.

Takže vám nijak nenaboural plány?
Vůbec ne.

Ve druhé polovině tréninku si hráči zahráli na dvě. V soubojích to občas hodně zajiskřilo. Nechtěl jste je v jejich aktivitě a nasazení chvílemi i mírnit?
Ne ne, určitě ne. Myslím, že všichni ví, o co jde. Všichni bojují o místo a rozhoduje výkon. Kdo bude mít lepší výkonnost, ten bude hrát. Takže podle mě: tak by to mělo být, tak by to mělo vypadat.

Takže máte radost, že do toho už od prvního tréninku šlápli naplno…
Samozřejmě. Fotbal je naše práce, není to žádná zábava. Je to profesionální zaměstnání a bavit se mohou o dovolené.

Co fyzické testy, absolvují je hráči?
Mužstvo jimi prošlo po skončení podzimní části na konci listopadu, takže výsledky máme a podle toho jsme nachystali tréninkové plány.

A co tradiční vážení? Prošli všichni, nebo měl někdo přes Vánoce nějaký ten chlebíček či cukroví navíc?
Tak vážení samozřejmě proběhlo. Až na dvě tři výjimky bylo všechno v pořádku. Kdo neprošel, to si ale nechám pro sebe. Žádný extrém tam ovšem nebyl.

Začátek přípravy vždycky hodně bolí, co jste si na vaše svěřence pro nejbližší dny připravil?
Tento týden bude zaměřený na vytrvalost, takže každé odpoledne je čeká běhání v lese. V dopolední fázi se pak budeme připravovat na hřišti.

Na tréninku jste přivítal dva nové hráče - Tomáše Kazára a Michala Kordulu. Co od nich očekáváte?
Michal Gonda je vážně zraněný, a tím se uvolnilo místo na levé straně zálohy. O tento post by se měl poprat Kazár. Je to šikovný leváček, mělo by mu to tam vyhovovat. S Michalem Kordulou pak počítám do středu zálohy na post defenzivního štítu. Sázíme na zkušenost.

Za hlavní cíl v přestupovém úsilí jste si stanovili angažování tvořivého záložníka a koncového útočníka. Pohnuly se nějak ledy, je tady něco nového?
Pořád na tom pracujeme. Uvidíme, zda se nám kroky, které jsme si řekli, podaří splnit a získání těchto hráčů realizovat. Máme vytipované některé hráče, ale zatím by bylo předčasné o nich mluvit.

Tajemstvím není snad jen jméno útočníka Jablonce Lukáše Fujerika…
Ano, máme o něj zájem. Je to rychlostní typ, určitě by se nám hodil.

Svátky klidu jsou za námi, jak jste si Vánoce užil?
Nikde na dovolené jsem nebyl, strávil jsem je doma v rodinném kruhu. Mezi svátky jsem pravidelně dojížděl sem (do Uh. Hradiště - pozn. aut.), zajišťovaly se věci kolem chodu mužstva, plánovala se příprava. Byl jsem se také podívat, jak vypadá prostředí a podmínky v místě, kde absolvujeme soustředění.

Takže fotbalové starosti jste úplně nevypustil…
Ne ne, já zase ještě tak opotřebovaný nejsem. (úsměv)