ŽILINA - 1. FC SLOVÁCKO 1:3 (0:2)

Slovácko, v jehož sestavě se objevili dva Brazilci Cleber a Felipe i čerstvá posila z Jablonce Lukáš Fujerik, bylo v prvním poločase lepším týmem. Jeho úvodní aktivitu zúročil po čtvrthodině hry Formánek, který zakončil akci Clebera. Druhý gól zajistil ve 37. minutě z penalty Chmelíček. Favorizovaný slovenský tým mohl vzápětí rovněž z penalty snížit, jenže Tesák neuspěl.

Po změně stran se role otočily a hrálo se podle žilinských not. Přispěl k tomu i brzký kontaktní gól, který soupeři Slovácka vlil síly do žil. Chmelíček a spol. pak měli štěstí, když trestný kop Žiliny zastavila tyč. Šest minut před koncem zápasu tak mohl střídající Kazár zpečetit nečekaný postup Slovácka do semifinále Tisport ligy.

„První poločas se nám povedl. Předváděli jsme dobré akce a zaslouženě si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé půli nás Žilina přehrávala, ale postup už jsme si vzít nenechali. S výsledkem jsem spokojený,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Josef Mazura.

Branky: 48. Karoglan - 18. Formánek, 37. z pen. Chmelíček, 84. Kazár. Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Zelinka. ŽK: Sládek (Slovácko). Diváci: 100. Filipko – Randa, Formánek, Šimáček, Felipe – Cleber (63. Kazár), Kordula, Perůtka (73. Stýskala), Fujerik – Holub (63. Sládek), Chmelíček (72. Matůš).