„A naposledy dokázali urvat bod na Bohemians, což se předtím nepovedlo Dukle ani dalším,“ přidává další důkaz o kvalitě Vítkovic trenér Slovácka Josef Mazura. Mužstvo z jedné z částí Ostravy je sice v tabulce ještě pod Slováckem a rovněž bojuje o záchranu, nejen jeho jarní výsledky mu ale věští světlejší budoucnost.

V trenéru Paličkovi má tým kvalitní vedení, rovněž složení kádru budí respekt. „Mají velice zkušené mužstvo. Například celá obrana má těsně nad třicet let, jsou tam vyzrálí hráči,“ upozorňuje Mazura, který se ale specielně pozastavil u jména útočníka Jaroslava Diviše, jenž prošel fotbalovou akademií Slovácka. „Co jsem zaslechl, tak podává výborné výkony a má o něj zájem snad prvoligových klubů. Na něj si budeme muset dát pozor, Vítkovice ovšem mají celou ofenzívu hodně silnou,“ podotkl Mazura.

Naopak útok Slovácka utržil těžký direkt. V minulém zápase viděl osmou žlutou kartu Aleš Chmelíček a ve dvou utkáních tak nesmí hrát. První část trestu si odpyká právě ve Vítkovicích. „To je pro nás velké oslabení, Alešovi se totiž daří. Sice ne tak úplně střelecky, ale v poli odvádí velký kus práce pro mužstvo. Kdo jej nahradí? Těch variant je tam víc – Matůš, Sládek, Fujerik, Cleber, Kazár,“ vyjmenoval takřka půlku mužstva Josef Mazura a zůstal tak tradičně tajemný.

Vedle Chmelíčka bude určitě opět chybět i zraněný Němčický, jinak jsou všichni hráči v pořádku. Včetně Jurkiče, kterého trenér v poháru střídal už v polovině prvního poločasu. „Už delší dobu si vždycky po zápase stěžuje na problémy s třísly. Duel proti Baníku byl asi příliš brzy po ligovém utkání a jeho výkon nebyl optimální. Tak jsem jej raději stáhl a pošetřil na sobotu,“ vysvětlil hradišťský kouč.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Šimáček, Formánek, Jurkič – Kazár, Kordula, Görner, Cleber – Fujerik, Holub.