Že série skončí právě s mužstvem, které vyměnilo trenéra a po třetině soutěže vyhlásilo boj o záchranu, to nečekal nikdo.

„Špatně jsme bránili, prohrávali jsme většinu osobních soubojů a zbytečně ztráceli balony ve středu hřiště,“ označil hlavní příčiny porážky brankář Slovácka.

Podcenění soupeře? Ne!

Ústí bylo na předposledním místě tabulky, nemohlo proto dojít k podcenění soupeře? „Ne! Určitě ne. Soutěž je velice vyrovnaná a nikdo nám nedá nic zadarmo,“ ohrazuje se rezolutně Marek. Slovácko v posledních minutách vrhlo všechny síly do útoku a jaksi pozapomnělo bránit. Jaké je to být na hřišti do počtu, si vyzkoušel v poslední minutě zápasu gólman Slovácka, který na vítěznou trefu hostů nemohl vůbec reagovat. „Myslím si, že jsme zbytečně moc otevřeli obranu, všichni se tlačili do útoku a z rychlého brejku jsme inkasovali. Zbytečně jsem na hráče křičel, ať se vrátí, stejně to nepomohlo. Ústí nás dnes dokonale vyškolilo, na zápas bylo výborně připravené. Je to velká škoda, ale sezona je dlouhá a uvidíme na konci soutěže, co tento výsledek bude pro nás znamenat.“

Smutný útočník

Útočník Aleš Chmelíček má v popisu své práce střílet góly. Zatím má na svém kontě tři branky, proti Ústí si své statistiky nevylepšil, i když šance k tomu měl. I proto připomínal pohled na tvář domácího útočníka šíleně smutnou princeznu z legendární pohádky režiséra Bořivoje Zemana. „Po takovém zápase, když dostanete gól v poslední minutě utkání a už nemáte čas vůbec na nic reagovat, tak vám do smíchu moc není, že?“ položil si sám sobě otázku Chmelíček.

Už v prvním poločase Severočeši naznačili, že nepřijeli do Hradiště jenom betonovat, ale snažili se hrát fotbal. „Nemyslím si, že bychom si o prohru koledovali, měli jsme šance, které se musejí proměnit,“ přiznal Chmelíček a pozastavil se u své brankové příležitosti, kterou měl za stavu 1:1 dvacet minut před koncem utkání. „Byl to od Šultyho (Šultése - pozn. autora) parádně vrácený balon a určitě jsem to měl proměnit. Na zpracování míče ale nebyl čas, tak jsem to dal z první, bohužel do brankáře. Možná jsem to měl více zvednout pod břevno.“

O tom, že se budou všechny body exportovat do Ústí, rozhodl v poslední akci zápasu Mahmutovič, který z hranice ofsajdu zařídil pro hosty překvapivou výhru. V tuto chvíli směřovaly všechny oči domácích hráčů na praporek asistenta zápasu. K pramalé radosti hráčů Slovácka se ovšem nemávalo. „Celá naše obrana reklamovala ofsajd, já můžu říct, že z mého pohledu jsem to viděl stejně,“ uzavřel Aleš Chmelíček.