Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Marek: Ústí nás vyškolilo

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Jednou je málo, desetkrát moc…. zpívá se v jedné známé písničce. Gólman Slovácka Václav Marek se v počtu odchytaných nul na domácím pažitu zastavil přesně v polovině známé hitovky - na čísle pět.

15.10.2007

Aleš Chmelíček (vlevo v bílém).Foto: DENÍK/Michal Sladký

Že série skončí právě s mužstvem, které vyměnilo trenéra a po třetině soutěže vyhlásilo boj o záchranu, to nečekal nikdo.

„Špatně jsme bránili, prohrávali jsme většinu osobních soubojů a zbytečně ztráceli balony ve středu hřiště,“ označil hlavní příčiny porážky brankář Slovácka.

Podcenění soupeře? Ne!

Ústí bylo na předposledním místě tabulky, nemohlo proto dojít k podcenění soupeře? „Ne! Určitě ne. Soutěž je velice vyrovnaná a nikdo nám nedá nic zadarmo,“ ohrazuje se rezolutně Marek. Slovácko v posledních minutách vrhlo všechny síly do útoku a jaksi pozapomnělo bránit. Jaké je to být na hřišti do počtu, si vyzkoušel v poslední minutě zápasu gólman Slovácka, který na vítěznou trefu hostů nemohl vůbec reagovat. „Myslím si, že jsme zbytečně moc otevřeli obranu, všichni se tlačili do útoku a z rychlého brejku jsme inkasovali. Zbytečně jsem na hráče křičel, ať se vrátí, stejně to nepomohlo. Ústí nás dnes dokonale vyškolilo, na zápas bylo výborně připravené. Je to velká škoda, ale sezona je dlouhá a uvidíme na konci soutěže, co tento výsledek bude pro nás znamenat.“

Smutný útočník

Útočník Aleš Chmelíček má v popisu své práce střílet góly. Zatím má na svém kontě tři branky, proti Ústí si své statistiky nevylepšil, i když šance k tomu měl. I proto připomínal pohled na tvář domácího útočníka šíleně smutnou princeznu z legendární pohádky režiséra Bořivoje Zemana. „Po takovém zápase, když dostanete gól v poslední minutě utkání a už nemáte čas vůbec na nic reagovat, tak vám do smíchu moc není, že?“ položil si sám sobě otázku Chmelíček.

Už v prvním poločase Severočeši naznačili, že nepřijeli do Hradiště jenom betonovat, ale snažili se hrát fotbal. „Nemyslím si, že bychom si o prohru koledovali, měli jsme šance, které se musejí proměnit,“ přiznal Chmelíček a pozastavil se u své brankové příležitosti, kterou měl za stavu 1:1 dvacet minut před koncem utkání. „Byl to od Šultyho (Šultése - pozn. autora) parádně vrácený balon a určitě jsem to měl proměnit. Na zpracování míče ale nebyl čas, tak jsem to dal z první, bohužel do brankáře. Možná jsem to měl více zvednout pod břevno.“

O tom, že se budou všechny body exportovat do Ústí, rozhodl v poslední akci zápasu Mahmutovič, který z hranice ofsajdu zařídil pro hosty překvapivou výhru. V tuto chvíli směřovaly všechny oči domácích hráčů na praporek asistenta zápasu. K pramalé radosti hráčů Slovácka se ovšem nemávalo. „Celá naše obrana reklamovala ofsajd, já můžu říct, že z mého pohledu jsem to viděl stejně,“ uzavřel Aleš Chmelíček.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
Jan Hemza.

Kauza Juřena: Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Ve středu ve Slováckém deníku: Prvňáčci ze ZŠ v Hradčovicích

Kunovice kvůli naganskému expresu rozšíří prostory leteckého muzea

Pomalu se uzavírá osud bývalého vládního leteckého speciálu Tupolev Tu-154M, který dopravil české hokejisty coby vítěze olympijského turnaje z japonského Nagana v roce 1998 zpátky do Prahy.

Za podvodné půjčky může skončit ve vězení pětice lidí

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v posledních dnech sdělil pěti lidem obvinění z trestného činu podvod formou spolupachatelství. Hlavní aktérkou případu byla čtyřicetiletá žena z Uherskohradišťska, která je navíc obviněna ze zpronevěry.

Sebral auto a pak ho dvakrát naboural

Po zloději aut, který neumí moc dobře řídit, pátrají už déle než měsíc dopravní policisté na Uherskohradišťsku. Pachatel v pátek večer 6. září v ulici Dolní v Ostrožské Nové Vsi ukradl u rodinného domu vozidlo značky Renault Chamade.

V Bílovicích pořizují fotopasti kvůli černým skládkám

Papíry, igelity, ale i staré pračky a nevyužitý nábytek. Už několik týdnů je pravidelnou týdenní náplní práce uklízecích čet v Bílovicích likvidovat černé skládky, které vznikají u kontejnerů tříděného odpadu u místní točny, ale také v samém areálu tamního sběrného dvora.