Ústí navíc rozhodlo o svém vítězství doslova v poslední sekundě utkání.

1. FC SLOVÁCKO - ÚSTÍ NAD LABEM 1:2 (0:1)

V chladném sobotním večeru začali domácí velmi aktivně a hned ve druhé minutě navnadil fanoušky drzým průnikem Racko, jehož střele levačkou ale chyběla přesnost. Slovácko se ovšem nevyvarovalo okének v obraně, do kterých hosté podnikali nebezpečné kontry. Hodně blízko měl ke vstřelení branky především Martykán, který však zblízka mířil jen do míst, kde stál připravený gólman Marek.

A když domácí nevzali jako varování ani několik dalších výpadů Severočechů, přišel zákonitý trest. Po rohovém kopu a následném závaru před Markovou svatyní odhlavičkoval Němčický míč pouze k nohám volného Mašanského a ten nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Slovácko ani první inkasovaná branka na domácím hřišti v letošní sezoně z letargie neprobrala, přesto mohlo být po půlhodině vyrovnáno. Nejprve ale po Inemanově nákopu v koncovce zklamal Činčala, o chvíli později poslal Chmelíčkův centr nad břevno Racko.

Úvod druhé půle však vyšel domácím parádně. Ve 48. minutě se za hranicí šestnáctky opřel do míče Radek Görner a jeho tvrdá rána prošla pod padajícím gólmanem Novákem až do sítě.

Kdo ale čekal, že domácí spustí útočný uragán, musel být zklamán. Jejich hra opět upadla do podprůměru a blíže ke vstřelení gólu měli hosté. V 67. minutě po špatné malé domů Inemana překonal Marka Procházka, Šimáček ale stačil balon směřující do prázdné brány v poslední chvíli vykopnout. Až pak zahrozilo i Slovácko. Fischerův centr sklepnul hlavou Šultes k Chmelíčkovi, ten ale ústeckého brankáře zblízka nepropálil. Domácí se v závěru tlačili do útoku, ale místo aby přidali druhý gól, tak v nastavení inkasovali. O osudu utkání rozhodl střídající Mahmutovič.

Branky: 48. Görner - 23. Mašanský, 90.+4 Mahmutovič. Rozhodčí: Hájek - Szarowski, Drastík. ŽK: Chmelíček - R. Novák, Maron. Diváci: 3 452.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický (74. Stýskala) - Racko, Fischer, Görner, Eismann (85. Filipský) - Chmelíček, Činčala (62. Šultes). Trenér: P. Malura. Ústí: R. Novák - Stárek, Džuban, T. Novák, Dvořák - Mašanský (90. Franc), Valenta, David, Benčík (87. Maron) - Procházka (78. Mahmutovič), Martykán. Trenér: V. Lacina.

Další výsledky: Bohemians - HFK 4:2, Fulnek - Hr. Králové 0:0, Opava - Třinec 1:0, Sokolov - Jihlava 0:0, Čáslav - Krč 0:0, Příbram - Dukla 2:1, Vítkovice - Hlučín 1:3.