Ve hře o postup do nejvyšší soutěže zůstávají jen díky nevyrovnaným výkonům dalších adeptů.

Kdo by čekal, že na Městském stadionu v Uh. Hradišti bude panovat dusné klima, tak by se zmýlil. Vedení ambiciózního klubu je totiž až nečekaně v klidu. „Mužstvo podalo týmový výkon, řekla bych, že vůbec nejlepší na jaře. Jen nemělo štěstí,“ uvedla předsedkyně představenstva 1. FC Slovácko Marcela Mrázková k poslednímu nezdaru „jejího“ týmu. „Samozřejmě že nejsem spokojená, že jsme prohráli, ale na papírově slabší týmy prostě neumíme hrát. Navíc v Čáslavi jsme hráli velmi dobře, jen jsme prostě prohráli. Byla to porážka se vztyčenou hlavou,“ dodala Mrázková.

Jak hodlá nepříjemnou situaci řešit, jak mužstvo vyprovokovat k lepším výsledkům? „O to se snažíme stále. Proběhly nějaké pohovory s hráči i trenéry. Věřím, že jsme na správné cestě, jen se musí současné nezdary zlomit,“ říká šéfka klubu, která není příznivcem represivních opatření. „Dát hráčům pokuty za ten zápas by bylo nefér,“ tvrdí.

V podobném duchu hovořil i trenér Slovácka Leoš Kalvoda. „Věřím, že už to musí přijít. Není přece možné, abychom hráli tak dobře, vytvářeli si šance a prohrávali.“ Hradišťský kouč si myslí, že je to pouze v momentální psychické (ne)pohodě jeho svěřenců. „Kluci makají na doraz, je na nich vidět, jak strašně chtějí. Problém je možná v tom, že chtějí až moc.“

Kalvoda proto změnil zaběhlý stereotyp a na úterý naordinoval hráčům volno. „Celý víkend byli bez rodin, tak jsem si řekl: Je hezké počasí, ať si vyčistí hlavu někde venku. Ať si s rodinou zajdou třeba do zoo nebo někam do přírody, aby přišli na jiné myšlenky,“ zkouší trenér Slovácka pozitivně zapůsobit na psychiku svých hráčů. „Máme za sebou dva nešťastné zápasy, kdy jsme neproměnili spoustu šancí, je potřeba, aby to ze sebe dostali pryč.“

Například kapitán mužstva Pavel Němčický volno uvítal. „Nikam jsem ale nevyrážel. Byl jsem víceméně doma a jenom jsem odpočíval,“ prozradil zkušený obránce. A na co při rozjímání přišel, co nejvíc chybí jeho týmu? „Trocha štěstí,“ má jasno Němčický. „Když totiž začneme proměňovat šance, budeme vyhrávat,“ je přesvědčený kapitán uherskohradišťského týmu.

Přečtěte si také:

Slovácko padlo v Čáslavi