Hlavně oba inkasované góly si jeho svěřenci zřejmě za rámeček nedají. „První brance v naší síti předcházela katastrofální chyba, Němčický u ní doslova asistoval,“ nezdráhal se Malura „sprdnout“ kapitána svého týmu, který předložil míč jako na zlatém podnose zakončujícímu Mašanskému.
„Při druhém gólu jsme zklamali po taktické stránce. Šli jsme bezhlavě za výhrou a soupeř nás potrestal,“ dodal domácí trenér k momentu, kdy takřka všichni jeho svěřenci pozapomněli na zadní vrátka.

Maluru by sice neuspokojila ani remíza, porážka mu ale plány zkřížila ještě víc.

„Bod by sice nebyl žádný úspěch, jenže my ke splnění našeho cíle potřebujeme každý. Proto je velká chyba, že jsme zápas nedokázali dohrát v klidu,“ zlobil se.

„Je to pro nás velká komplikace. V případě výhry jsme mohli trošku odskočit, místo toho jsme ztratili. Je to naše velké selhání,“ dodal Malura.

Zatímco domácího kouče určitě nečekala příliš hezká neděle, jeho protějšek Vladimír Lacina mohl být maximálně spokojen. Jak sám přiznal, s něčím takovým před utkáním vůbec nepočítal.

„Pro celou soutěž je to velké překvapení, protože my jsme sem přijeli jako totální outsider,“ řekl na úvod svého pozápasového hodnocení.

Hlavně v prvním poločase ale jeho svěřenci zahráli výborně, kandidáta na postup dokonale zaskočili. „Takový poločas jsme ještě neodehráli. Za naši aktivitu jsme si zasloužili i ten gól,“ konstatoval Lacina, který ovšem jedním dechem sympaticky uznal, že jeho týmu rovněž nastavila přívětivou tvář paní Štěstěna.

Ústecký kouč Slovácku věří

„Už před přestávkou domácí neproměnili dvě tři větší šance. Po vyrovnání si pak vytvořili souvislý tlak a my jsme měli štěstí. A nakonec se nám ještě v závěru podařilo vstřelit šťastný gól,“ dodal ústecký trenér, který ještě stačil polichotit domácím. „Kvalita mužstva i trenéra Slovácka je na vysoké úrovni. Postup vás určitě nemine.“