„Nevím, jak je možné, že nás Ústí vždycky porazí,“ krčil rameny důrazný útočník. „Nedali jsme nějaké šance a jak už to tak bývá, soupeř to snad z jediné střely trefil skoro do šibenice a prostě jsme prohráli,“ smutnil Lukáš Matůš.

On sám společně s Gondou patřil k nejaktivnějším hráčům Slovácka, jenže ani jedinou ze svých tří šancí neproměnil. „V prvním poločase to bohužel šlo nad, teď jsem šel z boku sám, ale zase nic. Kdybych to dal, tak to bylo úplně jinak,“ sypal si popel na hlavu.

Přestože on sám se do šancí dostával, celkově si Slovácko nevytvořilo očekávanou převahu, svého soupeře příliš nepřehrávalo. „Čekali jsme, že budeme mít větší tlak, že si vytvoříme víc šancí. Jenže jsme soupeře pod tlak nedostali a nepřinutili jej k chybám,“ uznal Matůš, že výkon jeho mužstva nebyl optimální.

Místo alespoň čtyř bodů tak má Slovácko po dvou kolech pouhý bod, což je na kandidáta postupu zoufale málo. V obou případech navíc o body přišlo v samém závěru utkání. V Opavě inkasovalo vyrovnávací branku v 94. minutě, tentokrát Ústí rozhodlo jen o pár okamžiků dříve. „Jen jeden bod, to je málo. Je ale teprve začátek, musíme dál bojovat. Porážku si vyříkáme. Je jasné, že doma musíme hrát mnohem lépe, aktivněji,“ uvedl Matůš.

V Opavě přitom Slovácko předvedlo výborný úkol, soupeře jasně přehrálo. Co se stalo, že podobný výkon nepředvedlo i tentokrát? „Fanoušci asi čekali, že teď hladce vyhrajeme. Jenže jak se teď potvrdilo, žádné utkání nebude jednoduché. Ústí tady ovšem podalo dobrý výkon. Jenom nebránilo, ale dokázalo podržet balon, dobře kombinovalo. To jsme nečekali,“ přiznal Matůš. „Naše plány se ale nemění. Ještě je moc kol do konce, teď musíme přivést tři body z venku.“

Bezbrankovou remízu odmítl a velké starosti domácím nadělal podhrotový hráč Severočechů Zdeněk Volek. „Dostal jsem dobrou přihrávku ze strany, zkusil jsem to nártem vystřelit na zadní tyč a spadlo to tam,“ popsal svůj krásný gól ústecký záložník. „Tři body jsme odtud vůbec nečekali. Slovácko má totiž prvoligový kádr, my jsme ale zápas poctivě odpracovali. Jsme velice rádi, že to takhle dobře dopadlo.“