Zápas bude o to zajímavější, že na lavičce Východočechů bude sedět Pavel Malura, který ještě na podzim vedl Slovácko.

Domácí kouč Leoš Kalvoda ale proto duel nějak prestižněji nebere. „V Hradci jsem navíc působil a pár hráčů tam ještě znám, bude to ale zápas jako každý jiný,“ říká zkušený trenér.

Slovácku se pod jeho vedením zatím příliš nedařilo, naposledy ale dokázalo sérii neúspěchů zlomit šťastnou výhrou na Dukle. „Pro kluky to bylo velké povzbuzení, celý týden hned byla cítit lepší nálada,“ všiml si Kalvoda, který by stejný úspěch rád zopakoval i před domácími fanoušky.

„V posledních zápasech jsme sice hráli dobře, jenže jsme nevyhráli. Tak bych klidně bral třeba i horší výkon, ale se třemi body.“

Hradec je ale určitě nebude chtít dát zadarmo.

„Má silný kádr, pozor si budeme muset dát i na jejich standardky,“ řekl Kalvoda, pro kterého bylo příjemným zjištěním, že soupeř nebude moci využít služeb svých ofenzivních opor. Nejlepší střelec Východočechů Pilař bude stát kvůli čtyřem žlutým kartám, Schulmeistera zase vyřadilo zranění.

„To je pro nás sice dobrá zpráva, nerad bych na to ale nějak spoléhal. Někdy totiž hráči, kteří dostanou šanci, podají výborný výkon,“ upozorňuje trenér Slovácka.

Kalvoda bude mít, až na dlouhodobě zraněné Kaspřáka s Grimem, k dispozici kompletní kádr. Tedy i Chmelíčka.

„Má sice tréninkové manko, ale připravený do hry bude,“ připravil Kalvoda pro nejlepšího střelce týmu roli žolíka.

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Racko, Görner, Fischer, Gonda – Šultes, Matůš.

Související článek:

Malura se vrací na místo činu