„Měl by přijít na přestup, máme pro něj připravenu dvouletou smlouvu,“ prozradil ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. Hradišťský klub navíc vyzkouší i pětadvacetiletého Francouze Abdelkadera Haniho.

Trenér Josef Mazura tak v Holubovi dostal první z vysněných posil. „Dali jsme mu na výběr z několika alternativ, ze kterých si vybral právě Holuba. Je to bezesporu kvalitní hráč, plně nám zapadá do režimu rekonstrukce kádru,“ uvedl Vladimír Krejčí. „Byl pro mě prioritou. Věřím tomu, že bude dávat góly. Navíc přinese potřebné zkušenosti, to je bez debat,“ doplňuje Josef Mazura, podle kterého v žádném případě nebude překážkou ani fotbalistův věk. „To nebude žádný problém. Vždyť vloni na jaře, kdy se ‚Bolce‘ nedařilo, byl jedním z mála hráčů, kteří podávali dobré výkony.“

Třiatřicetiletý útočník zřejmě nebude jedinou ofenzivní posilou, která do týmu v lednu přijde. Velký zájem má Slovácko stále o Lukáše Fujerika z Jablonce (informovali jsme už minulý týden - pozn. aut.). „Situace je stále stejná. My jej chceme, musíme ale počkat, až v Jablonci dojde ke zužování kádru a jestli se dotkne Lukáše,“ vysvětlil ředitel hradišťského klubu.

Slovácko by rovněž mohlo angažovat na zdejší poměry exotickou zahraniční posilu. Na týdenních testech je zde totiž Francouz Abdelkader Hani, v současnosti hráč třetiligového Colomiers. „Má zkušenosti i ze druhé francouzské ligy, kde hrál za Montpellier,“ říká Vladimír Krejčí, který pětadvacetiletého Francouze přivedl na základě doporučení od svých přátel. „Mělo by jít o rychlého ofenzivního záložníka. Já jsem jej ale hrát neviděl, proto zde nejprve absolvuje týdenní testy,“ doplnil šéf Slovácka. Ukázat své dovednosti bude mít Hani příležitost nejen v tréninku, ale také v utkáních Tipsport ligy - ve středu proti Petržalce a v sobotu s Interem Bratislava.