Napovídají to alespoň dosavadní výsledky obou soupeřů, které určitě nejsou podle jejich představ. Nedělní utkání tak má o náboj postaráno.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 1. FC SLOVÁCKO

neděle 17.00

bilance: 13 zápasů, 4 výher, 5 remíz, 4 porážek, skóre 13:17

Fotbalisty Slovácka teď čekají hned dva zápasy na hřištích soupeřů. Po Českých Budějovicích se představí v Liberci, kde bude půda zřejmě ještě vřelejší. Logika tedy velí pokusit se urvat co nejvíce bodů na jihu Čech.

„Pro domácí to bude existenční utkání. Pětkrát za sebou nevyhráli a určitě svoji hru založí na bojovnosti a nasazení. V tom se jim budeme muset vyrovnat. Naše hráče čeká agresivní fotbal,“ upozorňuje trenér 1.FC Slovácko Josef Mazura.

Toho nevyvedla z míry ani poslední domácí porážka s Teplicemi, kterou rychle hodil za hlavu. „Utkání rozhodl laciný gól po naší chybě. Po něm jsme se dokázali dostat do několika pološancí, ale protlačit míč do sítě se nám nepodařilo. Z porážky nebudeme dělat velké závěry, stál proti nám velmi silný protivník. Z chyb se ale poučit musíme,“ podotkl Mazura.

Domácí jsou na utkání pořádně nažhavení, nepříznivou sérii chtějí stůj co stůj prolomit. „Naše situace není po těch pěti zápasech bez bodu jednoduchá, proto teď chceme uspět a získat tři body,“ nechal se na webových stránkách klubu slyšet Petr Skála, asistent trenéra Pavla Tobiáše.

Budějovičtí na sérii nezdarů reagovali změnami v kádru, tým posílili dva fotbalisté. Ze Slovenska přišel Peter Černák a z Teplic Michal Doležal. Prvně jmenovaný je defenzivním záložníkem a naposledy hrál ve Slovanu Bratislava. „Měl by nám vyřešit tento post, na kterém jsme měli problémy,“ nechal se slyšet Pavel Tobiáš. Podruhé během jednoho týdne by si proti Slovácku mohl zahrát exteplický Doležal.

Budějovičtí trenéři naznačili, že mužstvo nastoupí ve značně pozměněné sestavě. Nějaké změny se dají očekávat i u Slovácka. Stále mimo hru je distancovaný Švancara, na marodce zůstalo pouze duo Filipko, Fujerik. „Ostatní mají jen běžné pozápasové šrámy a v neděli by měli být připraveni,“ hlásí Mazura. K dispozici by tak měl být i Kubáň, který teplický duel nedohrál, a Šimáček, který musel střídat v zápase juniorky.

Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Kubáň, Struhár, Formánek, Urbánek – Gonda, Abrahám, Valenta, Cleber – Ondřejka, Chmelíček