BOHEMIANS 1905 - 1. FC SLOVÁCKO 1:0 (0:0)

Vůbec nešlo o jednoduchý duel. Slovácko dobře bránilo - jak by ne, když si na ni minulý týden v Edenu nepřišla ani Slavia v semifinále Poháru ČMFS.

Přehršle šancí šest tisícovek diváků neviděly, spíš urputný a břitký boj. „Bohemka hrála velice rázně a důrazně, to je pravda,“ přitakal Josef Mazura, trenér Slovácka. „Ale zaslouženě vyhrála,“ dodal.

„Věděli jsme, že kvalita Slovácka je srovnatelná s tou naší. Hrát s nimi kombinační fotbal bylo zrádné. Proto jsme vsadili na typické rysy Bohemky: tedy na maximální bojovnost a maximální agresi,“ vysvětlil kouč domácích Pavel Hoftych.

I když klokanů bylo plné hřiště, poprvé zahrozili hosté. Před poločasem měl Chmelíček na kopačce vedoucí branku, ale z malého vápna svůj volej zamířil nad. To Bohemka svou největší šanci využila.

Po hodině hry Morávek vybojoval míč, který převzal Róth a dlouhým pasem našel důrazného Škodu. Vysoký útočník se nenechal odtlačit a pak přehodil gólmana Filípka.

Ďolíček aplaudoval vstoje: „Hola, hola, hola, první liga volá.“

„Žádné váhání, žádné otálení. Máme tady ve Vršovicích jasného strašáka ve Slavii. Nechceme škobrtat a nervovat se až do konce jako ona. Máme takový bodový zisk, že bychom do ligy měli dojet lehce… Pro nás ale byl daleko důležitější zápas se Slováckem,“ prohlásil Hoftych.

Branka: 68. Morávek. Rozhodčí: Ochotnický - Košec, Moudrý. ŽK: Kubáň, Formánek. Diváci: 6094. Bohemians 1905: Sňozík - Nykl, Lukáš, Rychlík - Jindřišek, Kotyza (72. Moravec), Morávek, Jungr (56. Ibragimov), Róth - Strnad, Škoda. Trenér: Hoftych. Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Fujerik, Kordula (76. Stýskala), Perůtka, Cleber (72. Kazár) - Chmelíček, Ondřejka (63. Sládek). Trenér: Mazura.