V jejím rámci si ověří, zda jejich znalosti místních fotbalových týmů či zprávy ze zákulisí jsou postaveny na pevném základě. Pro nejlepší znalce poměrů na regionálních fotbalových trávnících je v době trvání fotbalových soutěží připraveno mnoho zajímavých cen, přičemž na nejlepšího tipéra okresu Uh. Hradiště čeká LCD televize, druhého Set Top Box a třetího tipenka od Fortuny v hodnotě 1000 Kč! Hrát mohou všichni, muži, ženy i celé rodiny, s výjimkou zaměstnanců Vltava-Labe-Press, a. s.

Jak hrát Fortuna ligu

V době trvání Fortuna ligy, během okresních fotbalových soutěží, najdete od pondělí do čtvrtka v tištěném vydání Slováckého deníku pravidla i hrací kupony. Každý hrací kupon zahrnuje deset zápasů, které jsou zařazeny do aktuálního kola Fortuna ligy, přičemž jde o duely, které se budou hrát vždy o nastávajícím víkendu. Vlastní hra je jednoduchá: tipnete si výsledky, vyplníte hrací kupon a zašlete poštou, nebo doručíte osobně do redakce Slováckého deníku, případně doručíte ve stanoveném termínu do některého ze sběrných míst. Výsledky tipujete klasicky: volíte 1 jako výhru domácích, 0 na remízu a 2 na výhru hostí. Při prvním odeslání kuponu s natipovanými výsledky je při vyplňování identifikačního čísla třeba vepsat do této kolonky písmeno N. To znamená, že jste novým hráčem. Redakce vám přidělí identifikační číslo, které vás pak bude provázet až do konce jarního kola soutěže. Přidělené číslo najdete na výsledkové listině daného kola Fortuna ligy, která bude otištěna vždy v úterní FOTBALOVÉ PŘÍLOZE SLOVÁCKÉHO DENÍKU. Po přidělení čísla již budete soutěžit pod tímto číslem.

Více kuponů nedává větší naději na výhru

Každý hráč může v každém kole vyplnit na své jméno pouze jediný kupon vystřižený z novin. Dvojtipy nejsou povoleny. Každé úterý si ve FOTBALOVÉ PŘÍLOZE SLOVÁCKÉHO DENÍKU můžete přečíst, na kterém místě mezi ostatními hráči Fortuna ligy figurujete. Ve výsledkové listině se snadno najdete podle identifikačního čísla. Není přitom vyloučeno, že se soupiska účastníků Fortuna ligy objeví na speciální nástěnce i ve vaší oblíbené hospůdce.

Systém bodování je jednoduchý

Všechny tipy odeslané poštou do redakce Slováckého deníku nebo doručené do předem daných sběrných míst budou zpracovány počítačem a zkonfrontovány se skutečnými výsledky jednotlivých klání. Za každý správný tip dostanete dva body, za chybný či nevyplněný tip pak o jeden bod přijdete. V sázce je tedy pro každého nejvíce dvacet bodů v jednom kole.

Shodu bodů rozhodne Správná trefa

Může se stát, že v jednotlivých kolech dojde k bodové shodě. Je proto nutné zapojit se ještě do Správné trefy. Právě ta v případě rovnosti bodů rozhodne o vítězi daného kola, který obdrží dárek od Fortuny v podobě stokorunové volné sázenky a trička. Správná trefa je určena pro přesný tip na výsledek a poločas zápasu na prvním místě a počet vstřelených gólů v daném kole.

Být u začátku není nezbytné

Podmínkou hry o hlavní ceny není nutnost zúčastnit se všech kol. Není tedy nic ztraceno, ani když nezačnete soutěžit hned od začátku. Zapojit se můžete v kterémkoliv kole, jen opět připomínáme, že pokud začínáte, je třeba uvést v kolonce „identifikační číslo“ písmeno N, označující nového hráče. Nezapomeňte proto, že vyhrát hlavní cenu může i ten, kdo se zapojí třeba v polovině soutěže a bude tipovat lépe. Pokud se ale zapojíte dříve, máte pochopitelně možnost získat větší počet bodů.

Hodně přesných tref a spoustu zábavy při soutěži přeje FORTUNA LIGA ČTENÁŘŮM DENÍKU!