V jejím rámci si ověří, zda jejich znalosti místních fotbalových týmů či zprávy ze zákulisí jsou postaveny na pevném základě.

Pro nejlepší znalce poměrů na regionálních fotbalových trávnících je v době trvání fotbalových soutěží připraveno mnoho zajímavých cen, přičemž na nejlepšího tipéra okresu Uherské Hradiště čeká luxusní sada klíčů, druhého sázenka od Fortuny v hodnotě 1000 Kč a třetího fotbalový míč! Odměněn bude rovněž vítěz každého ze třinácti jednotlivých kol, který získá sázenku od Fortuny v hodnotě 100 Kč a tričko pro vítěze.

Hrát mohou všichni: muži, ženy i celé rodiny. Soutěžit mohou rovněž samotní fotbalisté i rozhodčí, jedinou výjimkou jsou zaměstnanci Vltava–Labe–Press, a. s.

Jak hrát Fortuna ligu

V době trvání Fortuna ligy, během okresních fotbalových soutěží, najdete od pondělí do čtvrtka v tištěném vydání Slováckého deníku pravidla i hrací kupony. Každý hrací kupon zahrnuje deset zápasů, které jsou zařazeny do aktuálního kola Fortuna ligy, přičemž jde o duely, které se budou hrát vždy o nastávajícím víkendu. Vlastní hra je jednoduchá: tipnete si výsledky, vyplníte hrací kupon a zašlete poštou, nebo doručíte osobně do redakce Slováckého deníku. Výsledky tipujete klasicky: volíte 1 jako výhru domácích, 0 na remízu a 2 na výhru hostí.

Při prvním odeslání kuponu s natipovanými výsledky je při vyplňování identifikačního čísla třeba vepsat do této kolonky písmeno N. To znamená, že jste novým hráčem. Redakce vám přidělí identifikační číslo, které vás pak bude provázet až do konce jarního kola soutěže. Přidělené číslo najdete na výsledkové listině daného kola Fortuna ligy, která bude otištěna vždy v úterní FOTBALOVÉ PŘÍLOZE SLOVÁCKÉHO DENÍKU. Po přidělení čísla již budete soutěžit pod tímto číslem.

Více kuponů nedává větší naději na výhru

Každý hráč může v každém kole vyplnit na své jméno pouze jediný kupon vystřižený z novin. Dvojtipy nejsou povoleny. Každé úterý si ve FOTBALOVÉ PŘÍLOZE SLOVÁCKÉHO DENÍKU můžete přečíst, na kterém místě mezi ostatními hráči Fortuna ligy figurujete. Ve výsledkové listině se snadno najdete podle identifikačního čísla.

Systém bodování je jednoduchý

Všechny tipy odeslané do redakce Slováckého deníku budou zpracovány počítačem a zkonfrontovány se skutečnými výsledky jednotlivých klání. Za každý správný tip dostanete dva body, za chybný či nevyplněný tip pak o jeden bod přijdete. V sázce je tedy pro každého nejvíce dvacet bodů v jednom kole.
Může se stát, že v jednotlivých kolech dojde k bodové shodě. Je proto nutné zapojit se ještě do Supertrefy. Právě ta v případě rovnosti bodů rozhodne o vítězi daného kola, který obdrží dárek od Fortuny v podobě stokorunové volné sázenky a trička. Supertrefa je určena pro přesný tip na počet vstřelených gólů v daném kole.

Být u začátku není nezbytné

Podmínkou hry o hlavní ceny není nutnost zúčastnit se všech kol. Není tedy nic ztraceno, ani když nezačnete soutěžit hned od začátku. Zapojit se můžete v kterémkoliv kole, jen opět připomínáme, že pokud začínáte, je třeba uvést v kolonce „identifikační číslo“ písmeno N, označující nového hráče. Nezapomeňte proto, že vyhrát hlavní cenu může i ten, kdo se zapojí třeba v polovině soutěže a bude tipovat lépe. Pokud se ale zapojíte dříve, máte pochopitelně možnost získat větší počet bodů.

Hodně přesných tref a spoustu zábavy při soutěži přeje FORTUNA LIGA ČTENÁŘŮM DENÍKU!

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Kolik kol bude mít Fortuna liga?
Fortuna liga bude mít na podzim 13 kol a v nabídce zápasů se objeví šlágry fotbalových zápasů v našem regionu.
Mohu ještě soutěžit o hlavní cenu, jestliže mi utekl začátek Fortuna ligy?
Samozřejmě. Pro vítězství je rozhodující celkový počet bodů získaných po posledním kole. Pozdější začátek, případně vynechání některého soutěžního kola, se naopak může stát součástí strategie - neúčast v daném kole sice znamená, že hráč nezíská body za správné tipy, ale současně se vyhne nebezpečí minusových bodů za tipy, které nevyšly.
Mohou ve Fortuna lize soutěžit hráči, trenéři a funkcionáři klubů účastnících se zápasů, na které se tipuje, případně fotbaloví rozhodčí?
Mohou soutěžit, pravidla Fortuna ligy to nijak neomezují. Ze soutěže jsou vyloučeni pouze zaměstnanci vydavatelství VLP, a. s.
NEJČASTĚJŠÍ NEDOSTATKY NA KUPONECH

NOVÝ HRÁČ – Každý, kdo se chce přihlásit do Fortuna ligy, musí napsat do kolonky pro identifikační číslo N. Identifikační číslo mu pak bude automaticky přiřazeno.
NEVYPLNĚNÉ ID – V každém dalším kole musí každý hráč, který tipuje přes kupon, uvádět své identifikační číslo (ID).
POUZE JMÉNO – Nový hráč, který napíše do kuponu pouze své jméno, nebude vpuštěn do hry. K zařazení do počítačové databáze je nezbytné vyplnit celou adresu i datum narození. Tyto údaje jsou pouze pro potřebu hry Fortuna liga a po dokončení hry je databáze smazána! Kdo napíše jen své jméno a město, přichází o možnost vyhrát!
OKOPÍROVANÉ KUPONY – Hrát Fortuna ligu lze pouze na originálních kuponech vystřižených ze Slováckého deníku či jeho přílohy Fotbalových ozvěn. Okopírované či jinak vyrobené napodobeniny nebudou zařazeny do hry!