Na úspěchu se podíleli i hráči ze Slovácka. Ve čtvrtek ráno se český fotbal dočkal jednoho z největších úspěchů ve své novodobé historii.

Na úspěchu se podílejí i mladíci ze Slovácka

V základní sestavě českého národního mužstva nastoupili tři odchovanci fotbalové akademie Slovácka, Ondřej Kúdela, Lukáš Kubáň a dnes už brněnský Marek Střeštík. Tuto trojici doplnil ještě náhradní gólman Tomáš Fryšták.

„Jsem na kluky pyšný, je to i velký úspěch celé naší akademie,“ prohlásil trenér mládeže v Uherském Hradišti Roman Sklenář.

Samotný fotbalový zápas příliš krásy neukázal, ale nejdůležitější je v této chvíli postup.

A jak prožívala utkání maminka Ondřeje Kúdely, paní Alena Kúdelová? „Ondra volal těsně před zápasem a z jeho hlasu jsem cítila velikou nervozitu,“ všimla si paní Kúdelová. „Fotbal to nebyl nic moc, v této chvíli nejsem schopná utkání hodnotit, snad mně to dojde později. Strašně jsem se ale bála, aby Ondra nedostal druhou žlutou kartu a tím se připravil o finále,“ dodala těsně po vítězném zápase maminka slováckého odchovance.

Podle Malury hráčům nechybí sebedůvěra

Semifinálový zápas sledoval s napětím i současný trenér fotbalového mužstva Slovácka Pavel Malura. Jak on viděl své bývalé svěřence (Kúdelu) nebo ty současné (Kubáně)?

„Už při státních hymnách jsem si všiml, že z našeho mužstva čiší daleko větší sebevědomí a energie než z Rakušanů. Co se týče Lukáše Kubáně, tak tomu se velice povedl zápas proti Španělsku. Ale na to, že to hraje vlastně přes nohu, protože je pravák a nastupuje na levé straně, si své odehrál i v semifinále,“ soudí trenér Slovácka.

Na otázku, jestli s Kubáněm počítá do základní sestavy v prvním zápase podzimní sezony, odpověděl Malura takto: „Lukáš si musí nejprve odpočinout a potom se porvat o místo v mužstvu. V prvním utkání ale rozhodně nenastoupí.“

Trenér Malura měl zaostřeno i na druhého odchovance, rodáka z Pitína Ondřeje Kúdelu. „O Ondrovi si myslím, že patří jednoznačně k našim nejlepším hráčům, i když nehraje na svém nejideálnějším postě. Pro mužstvo Slovácka je velká škoda, že odešel do Sparty doslova za pár grošů,“ uvedl Malura.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE SLOVÁCKA