„První gól byl z naší strany úplně tragický. Navázali jsme na zápas proti Bohemce, děláme vzadu školácké chyby, jaké by ligový mančaft neměl vůbec předvádět,“ zlobil se zkušený brankář na nedůraz vlastních obránců. Vstřelený gól hosty nažhavil, a ti dál pokračovali v ofenzivních choutkách. Na hřišti to první třicetiminutovce vypadalo, že doma není Slovácko ale hosté z Plzně. „Kdyby Viktorka rozhodla v první půlhodině, kdy naše hra byla úplně tragická, tak bylo po zápase. Naštěstí své šance nevyužili a my jsme se chytili náhodným gólem. Do té doby to byla z naší strany tragédie,“ přiznal Filipko.

Zápas se lámal dvacet minut po změně stran. Za ruku Jiřího Valenty byla nařízená proti domácím penalta. Míč si postavil Jan Rezek, ale jeho polovysokou střelu Filipko vystihl.

„Na penaltu mě před zápasem připravil trenér gólmanů. Dělá si statistiku hráčů soupeře a já jsem věděl, kam to Rezek kope. Šel jsem tam najisto,“ vysvětluje domácí gólman, který byl rád, že na penaltu nešel Pavel Horváth. „Kdyby šel kopat Horváth, tak bych se musel rozhodnout až v poslední chvíli, protože on je v penaltách hodně nevyzpytatelný. Někdy to kopne doprava, někdy doleva, ale Rezek má jenom jednu stranu a zatím všechny penalty kopal tam.“

Rezek: „Byli jsme jasně lepší a měli jsme tady vyhrát.“

Lídr tabulky má na penalty určené čtyři hráče, jedním z nich je i Jan Rezek, který si na Slovácku hodně věřil. „Kopl jsem to strašidelně a musím říct, že jsem ten zápas z naší strany pohřbil. Byl to klíčový moment celého střetnutí, největší chyba je asi na mě. Hned z protiútoku jsme dostali gól, ale zaplaťpánbu, že se nám podařilo ještě vyrovnat. Myslím si, že jsme byli jasně lepší a měli jsme tady vyhrát.“

Slovácku se podařil dokonalý obrat dvě minuty po neproměněné penaltě. Jiří Valenta vstřelil vedoucí branku, ale radost domácím do konce zápasu nevydržela. „Jsem naštvaný i na ten druhý gól. Nám schází větší kvalita a zkušenost. Když v zápase vedeme, tak je potřeba míč víc podržet a rozehrát. My jsme se zbytečně zatáhli do naší šestnáctky a čekali, jestli nám to tam padne nebo ne,“ zlobil se Filipko, který úvodní jarní kola hodnotil hodně kriticky. „Ze dvou domácích zápasů jsme získali jeden bod a jsme definitivně zařazení do boje o záchranu. Pro nás tyto dva domácí zápasy dopadly velmi zle.“Slovácko přitom nakonec nemuselo mít ani ten jeden bod.

Lídr tabulky v závěru předvedl dokonalý hokejový zámek. Po vyrovnávací brance Jiráčka přišlel krátce nato i třetí gól v síti domácích. Brankovou radost hostujícího Daniela Koláře ovšem pokazil pomezní rozhodčí, který mylně odmával postavení mimo hru. Střelec neuznané branky byl po zápase pochopitelně rozladěný.

„Nedíval jsem se kolem, jestli jsem v ofsajdu nebo ne. Soustředil jsem se na to, abych dal gól. Opravdu nevím, jestli to byl ofsajd nebo ne. Jestli nebyl, tak je to obrovská chyba pomezního. To by se v těchto situacích nemělo stávat,“ krčil rameny Kolář.

Stanislav Dufka