Právě jeho kontaktní trefa vyvolala velké emoce. Miroslav Filipko ostře gestikuloval k hlavnímu rozhodčímu, se kterým si pak chvíli něco vysvětloval. „Byl tam na mě faul, soupeř mě žduchnul, tak asi to měl Miro na mysli. Je to ale moje chyba. Ten hráč mě odtlačil rukama, rozhodčí to v chumlu neviděl a on pak mohl sám hlavičkovat a dal gól,“ povídal na tiskové konferenci domácí útočník Václav Ondřejka.

To už vedle něj seděl Pavel Dvořák a potutelně se usmíval. „Já ani nevím, že mě bránil,“ rozesmál přítomné novináře. „Máme za úkol chodit chumlu, protože se to špatně brání. Je možné, že jsem do něj nějak strčil, ale to je ve vápně, tam je to vždycky boj. Najednou jsem tam vyplaval úplně volný a hlavičkoval jsem skoro do prázdné brány,“ popsal Dvořák inkriminovaný moment ze svého pohledu.

Světlo do celé situace vnesl až Miroslav Filipko. „Proč jsem vystartoval za rozhodčím? Nebylo to kvůli faulu na Ondřejku. Jeden hráč Hradce do mě vědomě vletěl, odstrčil mě a balón propadl do brány. Ale už bych se k tomu nerad vracel. S rozhodčím jsem si to vyříkal v tom momentu i po zápase, určitě to uvidí na videu. Ale všechno dobře dopadlo, tak nemá cenu se v tom rýpat,“ nechal se slyšet gólman Slovácka.

Ten si navíc chvíli před koncem pořádně spravil náladu, když bravurně vytáhl na břevno další Dvořákovu hlavičku. „Doufal jsem, že to budu mít. Nemyslím si, že by to byl nějak exkluzivní zákrok. Byl to ale pěkný moment a hlavně to pomohlo mančaftu. Mohli jsme totiž vést čtyři nula, pak se to ale zvrhlo ve zbytečný nervák. A kdybychom remizovali, tak by to pro nás byla velká tragédie,“ uvedl Filipko.

„Od začátku jsem si myslel, že to chytí. Moje hlavička nešla až tak k tyči a on je dlouhý,“ smutnil útočník Votroků, který ale uznal, že si jeho mužstvo bodovat nezasloužilo. „Kdyby to bylo čtyři pět nula, tak jsme nemohli nic říct. Nakonec jsme sice sahali po vyrovnání… Ale Slovácko bylo jednoznačně lepší, my jsme se skoro nemohli dostat za polovinu, takže ten bod by byl nezasloužený,“ uzavřel sympaticky Pavel Dvořák.