„Tak, spokojený asi těžko můžu být,“ povzdechl si Jiří Dekař. „Zklamaný jsem z toho, že postup slaví Příbram na našem hřišti a hlavně z toho, že kluci odehráli dobrý zápas a teď jsou smutní,“ cítil s mužstvem kouč, který jej vedl v posledních čtyřech zápasech sezony.

Start mu vyšel parádně, porazil jak Vítkovice, tak Hlučín. Pak ale přišly duely pravdy ve Fulneku a s Příbramí, a ty mužstvo nezvládlo. „Přitom dnes mančaft podal zdaleka nejlepší výkon pode mnou,“ mrzelo Dekaře o to víc, že výsledek nebyl opačný.

Jenže se opět potvrdila stará pravda, že na šance se nevyhrává. Slovácko si jich vytvořilo dostatek, jenže v zakončení totálně zklamalo. Bezesnou noc jistě prožil hlavně Aleš Chmelíček. Nejlepší kanonýr Slovácka měl na noze dvě tutovky, hlavně ta druhá měla skončit gólem. Dva metry od brány ale Gondovu nabídku poslal vedle. „Z takových šancí musíme dát gól. My jsme ho nedali, a tak nám zbyly jen oči pro pláč.

Soupeř si v tomto směru vedl lépe, a proto Slovácko prohrálo. Domácí kouč ale rozhodující moment zápasu neviděl.

„Zavazel nějaký kameraman. Stokrát jsme mu říkali, ať jde pryč, ale pořád tam stál jak kašpar,“ zlobil se Jiří Dekař.

To na straně Příbrami pochopitelně vládla velká spokojenost. Italský trenér Marily Massimo Morales, který převzal mužstvo na začátku srpna, dovedl tým z pozice „třetího vzadu“ k postupu. Středočechům se tak vyplatila sázka na muže, v jehož fotbalovém životopise byste našli slavná jména jako Bayern Mnichov, AC Milan či reprezentace Ghany.

Ze sedmi utkání, ve kterých Příbram vedl, prohrál jediné. „Mužstvo zaslouží velkou pochvalu, jak těch sedm zápasů odehrálo,“ rozplýval se anglicky Morales, který prý ovládá sedm světových jazyků. Neopomněl ale ocenit i soupeře.

„Slovácko bylo jednoznačně nejlepším mužstvem, na které jsme narazili. Hrálo výborně,“ nechal se slyšet čtyřiačtyřicetiletý Ital.

Hlavně v prvním poločase muselo jeho mužstvo odolávat velkému tlaku Slovácka. „Problémy jsme měli hlavně na levé straně, kde to mladý Mišun nezvládal. Pak se to ale srovnalo. V průběhu prvního poločasu jsme také změnili taktiku, začali jsme hrát na pět záložníků a jednoho útočníka. V tom jsme pokračovali i po přestávce a začali jsme se dostávat do šancí,“ uvedl spokojeně Morales.

Kouč Příbrami prý až do skončení zápasu nevěděl, jak si vede Opava v Jihlavě. „Vůbec jsem to v průběhu zápasu nechtěl vědět, koncentroval jsem se jen na náš zápas. Realizační tým to sice věděl, já jsem se to ale dozvěděl až po závěrečném hvizdu.“ A byla to pro něj radostná novina…

Přečtěte si také:

VIDEO: Slovácko na ligu nedosáhlo