„Neustále přemýšlíme, jak pro fanoušky zatraktivnit nejen samotné fotbalové zápasy, ale jak je třeba zapojit i do dalších aktivit spojených s fotbalem. Nedávno jsem se doslechl, že na Baťově kanále jezdí nová loď, tak mě napadlo, co kdybychom toho využili,“ vzpomíná na vznik neobvyklého nápadu Marek Jurák, jeden z organizátorů akce.

Před sobotním utkáním proti Ústí nad Labem, které začíná v 19 hodin, tak mohou fanoušci Slovácka prožít vskutku netradiční odpoledne. Zhruba dvouhodinovou plavbu si navíc mohou vychutnat bez jakýchkoliv starostí. 1. FC Slovácko společně s FanClubem totiž pro ně připravilo veškerý servis, včetně odvozu do Spytihněvi i následného přesunu na fotbalový stadion v Uh. Hradišti.

Mezi koncem plavby a začátkem utkání ještě všichni účastníci „výjezdu“ mohou strávit příjemné chvíle v přístavišti ve Starém Městě. Tam pro ně bude připraveno nejen občerstvení v podobě guláše s pivem či kofolou, ale také promítání 1. kola II. ligy mezi Opavou a Slováckem. „Slyšel jsem návrhy, že bychom to měli v 93. minutě ukončit (Slovácko totiž v 94. minutě inkasovalo vyrovnávací gól na 1:1 – pozn. aut.), ale žádná cenzura neproběhne,“ dodává s úsměvem Marek Jurák.

O akci je mezi fanoušky zájem, už teď je zaplněna polovina z padesátimístné kapacity lodi. Další zájemci se mohou přihlásit přes on–line formulář na webové stránce www.fcslovacko.com nebo formou SMS ve tvaru: LOD vaše JMENO a PRIJMENI odeslanou na číslo 603 193 562. Více informací také můžete získat na tel. 602 666 625 u Marka Juráka. Cena je 150 Kč (75 Kč pro děti do 15 let).

Časový itinerář odpoledne:
Odjezd autobusu do Spytihněvi: Uh. Hradiště (kino Hvězda) - 12.20 hodin, Staré Město (přístaviště - naproti Araveru) 12.30. Plavba lodí Morava: od 13.00 ze Spytihněvi směrem na Staré Město (cca 2 hod.). Následovat bude občerstvení v přístavišti ve Starém Městě spojené s promítáním zápasu prvního kola 2. ligy SFC Opava – 1. FC Slovácko. Přibližně v 17.30 bude přistaven autobus, který fanoušky odveze k fotbalovému stadionu.