„Úspěch by nám vlil do žil další energii, kterou v sezoně s Evropskou ligou budeme potřebovat. Protože jsme ale oba týmy teprve na začátku přípravy a při všech změnách moc toho o sobě nevíme, očekávám naprosto vyrovnanou partii. Těžko říci, jestli se pak změní v přestřelku či urputnou taktickou bitvu,“ krčí rameny 34letý zkušený defenzivní záložník Tomáš Janíček, který podle všeho dnes vyběhne do utkání ve stoperské dvojici se Zoranem Gajičem.

Hra v obraně vám není cizí, souhlasíte?
Rozhodně. Vždyť celou kariéru jsem strávil v obraně. Až v Mladé Boleslavi mě občas využili jako defenzivní štít v záloze a stabilně jsem na tomto postu začal hrát až ve Zlíně. Návratu na pozici stopera se nebráním. (úsměv)

Jak probíhala příprava na superpohár?
Ani moc ne. Prakticky od pondělí se věnujeme hrubé přípravě, kdy dopoledne je věnováno posilovně a odpoledne tréninku s balonem. Až den před zápasem proběhl klasický předzápasový trénink, video. V tomto čase to ani jinak udělat nejde.

Co víte o soupeři?
Naposledy jsem proti němu hrál asi před deseti lety ještě v dresu Nitry, ale to byli tehdy v krizi. Hodně se od té doby změnilo. Slovan vždy disponoval zkušeným kádrem plným šikovných fotbalistů, nyní vyhrál pohár a společně s Žilinou patří ke špičce slovenské ligy, ostatním výkonnostně odskočili. Podrobněji jsem jej nestudoval, až předzápasový videorozbor nám více napoví. Ale těžko říci, s kým opravdu do Hradiště dorazí.

Má Slovan nějakou výraznou osobnost, na koho si dát pozor?
Vím jen, že udělali Hološka a Kuba Mareše, kterého znám ještě z účinkování v Mladé Boleslavi. Vím, že osobnost je reprezentant Róbert Viitek a Soumah v minulé sezoně nasázel dvacet branek. Ale kdo a v jaké formě nastoupí, je nyní nečitelné. Soupeř kvůli předkolu Evropské ligy trénuje o týden déle, ale jinak jsme na tom podobně. Celý zápas bude spíše o improvizaci.

Je výhoda pro Zlín, že se hraje v Uherském Hradišti?
Trochu ano. Máme to blíže a navíc jsme tam zvyklí hrát ligu. Na druhou stranu doma jsme na Letné, ale tam se pokládal nový trávník.

Vypsalo vedení nějakou speciální prémii za získání superpoháru?
Ne, a ani jsme to neřešili. Pro nás hráče je samo o sobě jeho ovládnutí dostatečně prestižní.

Očekáváte dnes zaplněný stadion a bouřlivou kulisu?
Třebaže se jedná o ojedinělou akci, vyprodáno asi v tomto horkém období a dovolených nebude. Ale asi bude pěkná atmosféra. Kamarádi a známí z okolí dorazí v obvyklých počtech. Každopádně takový zájem jako o finále s Opavou v Olomouci to není, třebaže i nyní jsem sháněl svým nejbližším lístky. (úsměv)