Zřejmě nejvážnější konflikt se odehrál po skončení utkání, kdy skupina hostujících fans začala v okolí stadionu napadat ostatní diváky.

„Policisté tomu přitom v autě jen nečinně přihlíželi a vyčkávali na posily. Ty však přijely, až už bylo po všem. Výsledkem byl jeden zadržený fanoušek Slovácka, který jim vyčítal, že v autě jsou k ničemu,“ tvrdí fanouškovský web www.fcslovacko.com.

Jenže podle mluvčího uherskohradišťských policistů Aleše Mergentala byli zadrženi i dva příznivci pražského klubu.

„Jednalo se o přestupek proti občanskému soužití. Policisté zajistili i jednoho fanouška Slovácka, který vyhrožoval okolí úplně stejně jako to dělali příznivci pražského klubu a nechtěl toho nechat ani po výzvě policie,“ uvedl informaci na pravou míru Mergental.

Zároveň dodal, že dva zadržení výtržníci patřili ke skupince Klokanů, která ani fotbalový zápas nenavštívila.

„Po příjezdu do Hradiště se oddělili od ostatních a rozptýlili se po hospodách. Sešli se až před stadionem ke konci zápasu. Proto bylo velmi těžké jejich pohyb monitorovat. A jestli policisté seděli v autě, protože začátek incidentu neviděli, nebo z nějakého jiného důvodu, to nejsem schopen říci. Obecně však platí, že první ráně lze těžko předcházet, to by jim policisté museli celou dobu stát za zády. Každopádně k zásahu došlo,“ odvětil Mergental.

Policie: Nemůžeme nařídit, kudy mají jít

Šarvátka se strhla u pivnice Krček, kam měli fanoušci pražského klubu namířeno, její majitele ale údajně žádné škody sčítat nemuseli.

„Stačili jsme situaci zavčasu uklidnit, nikdo nám tak nic nezničil. Více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ stroze konstatoval obsluhující číšník.

Slováčtí ultras také mužům a ženám v černých kombinézách vyčítají, že pustili inkriminovanou skupinu zelenobílých výtržníků k domácím fandům a nezaujatým divákům.

„My těm lidem ale nemůžeme přikázat, kudy mají jít. To by bylo omezování svobody pohybu. Že má někdo kolem krku omotánu šálu Bohemians Praha neznamená, že musí jít vpravo a nesmí zabočit vlevo. Je možné začít fanoušky usměrňovat, až když se začnou dopouštět protiprávního jednání. Rozhodně však nemůžeme přes Smetanovy sady vystavět kordon a někoho donutit, aby jím prošel,“ osvětlil možnosti policie mluvčí Mergental.

Někdy je lepší vypustit hned, než se rozzuří

Fanoušek s přezdívkou Keikin v internetové diskuzi poukázal na to, že hostující příznivci by měli být deset až patnáct minut drženi ve svém sektoru, než okolí stadionu opustí neradikální obecenstvo.

„V některých situacích je ale z taktických důvodů výhodnější pustit hostující fanoušky ihned, než aby čtvrt hodiny lomcovali s plotem a ještě více se rozzuřili. Navíc neexistuje zákonná opora pro pořadatele, aby je drželi za zamčenou bránou. Taková rozhodnutí jsou vždy legislativně na hraně,“ upozornil policejní mluvčí.

Poslední loňský divácký incident se na uherskohradišťském fotbalovém stadionu odehrál v půlce listopadu.

Sparťanští chuligáni tehdy o poločasové přestávce poničili zařízení v útrobách tribuny, jejich řádění neuniklo ani auto slováckého forvarda Švancary.

„Po říjnovém duelu s olomouckou Sigmou zase deset domácích fandů napadlo ve Smetanových sadech skupinu Hanáků a začalo je bít,“ uzavřel ohlédnutím se do loňska Mergental.