REPORT a FOTOGALERIE ze zápasu SLOVÁCKO - SIGMA

„Po dlouhé době jsem zase zažil při fotbalu euforii,“ vyznal se po utkání na tiskové konferenci kouč Sigmy Petr Uličný.

„Hráči do toho šli s obrovským odhodláním. V prvním poločase jsme podle mě byli lepší, měli jsme víc šancí. Hlavně Schulmeister tam dělal kvalitní věci. Po vyloučení se to zákonitě trochu zadrhlo. Ale hráči ukázali velký charakter. Až mě trochu překvapili, protože i v deseti se tlačili dopředu. Pro nás jsou to nesmírně cenné tři body,“ uvedl Uličný.

Cesta k nim byla pro modrobílé poněkud nestandardní. Předně posledních dvacet minut hráli v deseti bez vyloučeného Daniela Rossiho.

Ten nastoupil za A tým poprvé od konce ledna a přípravného utkání s Admirou Vídeň a olomoucké záloze výrazně přidal na důrazu v soubojích a klidu v rozehrávce.

Jenže po dvou žlutých kartách, z nichž minimálně ta první byla hodně přísná, musel ze hřiště.

České zkazky o moravské vzájemné pomoci

Domácí Slovácko však i proti oslabenému sokovi prakticky rezignovalo na útočení.

„Nevím co to vlastně bylo. Ve fázi, kdy Olomouc byla o deseti, a my jsme měli dvacet minut na to, abychom oslabenému soupeři dali gól, tak začneme bránit výsledek. Náš výkon byl ustrašený a to co mě nejvíc mrzelo, že i když se nám nedařilo, tak jsme nedali do výkonu trochu víc srdce,“ kritizoval trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Tradiční české zkazky o tom, jak si moravské kluby v nouzi zase jednou pomohou, se jeho hráčům rozptýlit nepodařilo. Spíš naopak.

Hráči Slovácka nevystřelili ani jednou za zápas mezi tři tyče. Ve druhé půli se na polovinu Sigmy pouštěli jen výjimečně. Hlavně proto, že si prakticky nebyli schopní přihrát.

„Chyběl jim v minulém kole vyloučený Ondřejka, tak hráli hodně jednoduše. Dopředu postavili vedle Doška ještě Čtvrtníčka a snažili se je hledat nákopy. My jsme si s tím ale velmi dobře poradili,“ pochvaloval si Uličný.

Prodaný zápas? Nemám odpověď

Soukup zase nechtěl ani slyšet o tom, že by snad jeho hráči zápas neodehráli naplno, i když na tribunách mezi domácími diváky nebyl tento názor ojedinělý.

Jeden z fanoušků se o něj dokonce přišel podělit i do tiskového střediska.

„Nedokážu si ještě zatím dost dobře vysvětlit, proč jsme ten zápas takhle odehráli. Pro mě jsou to ale zase jen spekulace, jako byly (loni) s Brnem. Jestli se mám na svoje hráče dívat s tím, že každý složitý zápas budou prodávat, tak tady nemůžu být. Nemůžu dělat s týmem, kterému nevěřím,“ rozohnil se Soukup.

„Tím, že na nás diváci pískají, nám nepomohou. Já samozřejmě vím, že mají právo vyjádřit svou nespokojenost. Ale myslet si po patnácti minutách hry, že je zápas prodaný, že to odchodíme a necháme Olomouc vyhrát… Na to nemám odpověď. Já jsem samozřejmě také nespokojený a mrzí mě ten výkon, který jsme předvedli, ale o tomhle se odmítám bavit,“ pokračoval kouč Slovácka.

„Nevím, kolik střel jsme měli, ani kolik jich měla Olomouc. Takových, aby to Filipko musel chytat. Samozřejmě hrajeme doma Měli bychom si vytvořit tlak a udělat zakončení. Pavelka byl v šanci a nepromění ji. Volešák může jít sám na bránu a přihrává. Nevím proč nevystřelí, zavolejte si ho, a zeptejte se, proč nevystřelí,“ zlobil se.

Moje chyba, dlouho jsem váhal

Část viny za mizerný výkon svého mužstva vzal i na sebe.

S prvním střídáním váhal až do úplného závěru utkání. Navíc na trávník posílal trochu nečekaně místo ofenzivních hráčů ty defenzivní.

„Trenér vždycky nese zodpovědnost za to, když něco nevyjde. Máte pravdu, je to možná moje chyba, že jsem dlouho váhal,“ uvedl.

„Kuncla jsem dal do hry asi v 85. minutě, kdy jsme byli pod tlakem. Útočník v takové chvíli těžko něco vyřeší. Náš problém v tu chvíli nebyl naběhnout si na ty balony, ale vůbec se tam z přechodové fáze dostat. Od Valenty, od Daníčka, od obránců tam přesnost směrem dopředu nebyla. Vyndat defenzivního a přidat útočníka není řešení, když se k němu míč ani nedostane,“ vysvětloval své rozhodnutí Soukup.

„Kromě distancovaného Ondřejky jsme museli jsme v týdnu řešili ještě bloklá záda Korduly. Ten samý problém má Honza Lukáš. Tím pádem lavička byla hodně mladá. A nevím, jestli bych jim zrovna pomohl tím, že bych je vypustil do tohoto kotle a chtěl po nich, aby ten zápas zvrátili. Je to pro mě obrovské zklamání. Když si vzpomenu na poslední domácí zápas na podzim s Mladou Boleslaví, tak z toho, co jsme viděl dnes, se mi zdá, že je to úplně jiné mužstvo,“ doplnil na závěr zklamaně.

Ukázali charakter

Jeho protějšek naopak zářil.

Vzepětí v nastaveném čase posunulo Sigmu mimo sestupové pásmo před ostravský Baník, který naopak v čase po devadesáté minutě přišel o výhru nad Jabloncem.

„Nesledoval jsem to tak. Řekli mi to až v závěru, že jsme vlastně získali 4 body," usmíval se Petr Uličný.

„Fotbal je někdy takový. Pro někoho krutý a pro někoho šťastný. Dneska jsme my ti šťastní. Do konce je ale ještě dvanáct zápasů. Já jsem hlavně šťastný, že hráči ukázali ten charakter. Dnes si zasloužili vyhrát,“ prohlásil.

SOUVISEJÍCÍ: Sigma šokovala Slovácko! Sestřelila je v nastavení a oslabení